renk ayarlarında sorun yaşıyorum

Corel Draw - renk ayarlarında sorun yaşıyorum Sponsorlu Bağlantılar corelde jipegten aldığım bi resmin aynı tonlarda eyedropper toll (damlalık) la seçiyorum ama amacıma ulaşamıyorum sağ alt köşede çıkması gerekn aynı renk tonu çıkmıyo haliylede yapıcağım çalışmanın üzereine ...

aleyna53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aleyna53

Grafiker / İstanbul

Alt 20-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corelde jipegten aldığım bi resmin aynı tonlarda eyedropper toll (damlalık) la seçiyorum ama amacıma ulaşamıyorum sağ alt köşede çıkması gerekn aynı renk tonu çıkmıyo haliylede yapıcağım çalışmanın üzereine aynı tonu kulanamıyorum bunun böle olması gerekiyo napabilirim şimdi bu durumda almak istediğim renk jipeg de yapmam gereken yolardan yapamıyorum ...çok uzun bi soru oldu ama anlamı kısa renk ayarlarında  sorun yaşıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 20-09-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel dediğiniz program corel draw olarak var sayalım bu bir vektör tabanlı programdır. Peki açmış olduğunuz dosya ne ?.
JPEG
JPEG nedir ? = Temeli bitmap olan bir dosya türüdür.

Peki Vektörel bir program ile bitmap dosyası üzerinde yapılacak herhangi bir işlemde %100 iyi verim neden bekleniyor ?...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 20-09-2007 #3
Trace etmen gerekiyor resmi. CorelDRAW pixel tabanlı dosyalardan renk alamaz. Bunu ancak CoralPHOTOPAINT ile yapabilirsin.

Yada yukarıda da belirttiğim gibi resmini vektorele dönüştürerek. Bunuda Trace ile yaparsın. Rengi bire bir aynısı olartak alamaya bilirsiniz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
pelin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pelin(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-09-2007 #4
Corel Draw 11 ve öncesinde dediğiniz gibi renkleri alabilirsiniz ama
Corel Draw 12 de bu seçeneği kullanamıyorsunuz. en kısa yöntem photoshopta değerlerine bakın
Bu mesajdan alıntı yap
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 20-09-2007 #5
eyedropper aracından bahsediyorsanız herhangi bir resimden bu aracı kullanarak renk numunesi alabilir ve başka bir çizime uygulayabilirsiniz. Tabii anlatılanlardan doğru anlamışsam...
Bu mesajdan alıntı yap
pelin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pelin(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-09-2007 #6
şimdi çözdüm bende corel 12 de eyedropper seçip yukarıdaki seçeneği sample color olarak ayarlamak gerekiyormuş.
Bu mesajdan alıntı yap
aleyna53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aleyna53

Grafiker / İstanbul

Alt 20-09-2007 #7
teşekkür ederim volkan hocam gokhan tekin gibi soruya bol bol soru sorarak cvb vermek yerine bizi aydınlattığınız için... zaten bende çok büyük beklentiler içinde dildim sadece başka yöntemler denemeden direk corelde nasıl yapabileceğimi bilmek istedim bundada bi sakınca göremiyorum tabikide her şeyin en iyi yolu vardır ama bütün yolarıda bilmenin bi zararı yoktur
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 23-09-2007 #8
bu sorun tüm grafikerlerin yaklaşık olarak ortak sorunu renk ayarlarında  sorun yaşıyorum hele tasarımını yapmış olduğunuz müşteri cins ve illede aynı rengi istiyorsa
bence bu sorunun çözümü direkt olarak photoshop ta bakmak corel bu sorunu tam olarak cözmüyor sanki
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ayarlarinda sorun yasiyorum, renk ayarlarinda sorun