Renk Baskı Sorunu

Dijital makineler - Renk Baskı Sorunu ...

Renk Baskı Sorunu
leicageo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leicageo

Hiç Biri / Ankara

Renk Baskı Sorunu

Alt 26-12-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Baskı için HP T795 + orjinal mürekkep + orjinal hp kağıt kullanıyorum , çizimleri ise mac'te yapıyorum. Yinede baskıda özellikle bazı renklerde çok farklılık yaşıyorum , bunun sebebi ve çözümü nedir ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Baskı için HP T795 + orjinal mürekkep + orjinal hp kağıt kullanıyorum , çizimleri ise mac'te yapıyorum. Yinede baskıda özellikle bazı renklerde çok farklılık yaşıyorum , bunun sebebi ve çözümü nedir ?
Bİrkaç sebebi olabilir, monitörünüzün renk kalibrasyonu, programlarda kullandığınız renk profili vs. BUnlar baskınızı etkileyen faktörlerdir. Yapmanız gereken bulunduğunuz ortam ışığına göre monitörünüzü kalibre etmek ve kullandığınız yazıcıya uygun bir renk profili kullanmak ya da bu profili bir kaç deneme baskısıyla kendinizin oluşturması.
Bu mesajdan alıntı yap
atamec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atamec

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 13-06-2016 #3
mac pcde kullandığınız ve baskıyı hazırladığınız program nedir ?

%80 corel draw Renk Baskı Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap