Renk değiştirme,yardım!!!

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Renk değiştirme,yardım!!! ...

doo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doo

Matbaacı / İstanbul

Alt 25-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Illustrator CS5 de iki ayrı sayfam var.Bu sayfalarda trigromi mavi,kırmızı ve siyah renkde yazılar var.Fakat ben ikinci sayfadaki siyah yazıları seçip silmek istiyorum.Magic Wand Tool ve Select>Same>Fill Color komutları her iki sayfadaki siyah renkleride seçiyor.Ben sadece 2. sayfadaki siyahları seçmek istiyorum.Freehand seçtiğimiz alandaki renkleri seçip silmemizi veya renk değiştirmemizi kolayca sağlıyordu.Cs5 te de böyle bi kolaylık var mı? Bu sorun beni çoğu işlerde zaman kaybıma yol açıyor.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

doo

Matbaacı / İstanbul

Alt 25-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
acil yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.Bilen varsa lütfen paylaşsın!!!!!!
Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 25-04-2011 #3
CS5 hiç kullanmadım ama belki rengini değiştirmek istediğiniz sayfadaki öğeleri bir grup yapıp ve sonra bu grubun içine girerek seçimi orada yaparsanız sadece o gruptak öğeler üzerinde işlem yapar.
Bu mesajdan alıntı yap

doo

Matbaacı / İstanbul

Alt 25-04-2011 #4
ilgilendiğin için sağol bulut,şuan denedim olmadı yine her iki sayfadaki siyahları seçiyor.Bunun bi kolay yolu olmalı.MUTLAKA...
Bu mesajdan alıntı yap

doo

Matbaacı / İstanbul

Alt 25-04-2011 #5
ai'ciler NERDESİNİZ.HELPPPP!!!!!
Bu mesajdan alıntı yap

doo

Matbaacı / İstanbul

Alt 26-04-2011 #6
Bu kadar üyeden soruma cevap verebilcek bi arkaş olmadığına üzüldüm açıkcasıRenk değiştirme,yardım!!!
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 17-05-2011 #7
her iki sayfayı da ayrı layerda oluşturup, daha sonra seçilmesini istemediğin sayfayı kilitleyip select menüsünden same ==> fil color ile halledebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
memetaltin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memetaltin

Grafiker / İzmir

Alt 19-05-2011 #8
bende feroxun yöntemini kullanıyorum.. her sayfayı farklı layer a al. rengin değişmesini istemediğin sayfaları kilitle. freehanddeki gibi, yalnızca bu dökumandaki renkleri seç-değiştir diye bir seçenek yok maalesef
Bu mesajdan alıntı yap
ogni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ogni

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2012 #9
değismesini istemediğin öğeleri seç Object menüsünden Hide, selection, cmd+H komutunu ver. Yani istemediğin öğelerin seçimini gizlemiş, olacaksın. Sonra değismesini istediklerini değistirip gizlediğin öğeleri Object menüsünden Select All komutuyla tekrar görünür kılarsın. Böylece gizlediklerin değismemis olur.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 24-02-2012 #10
Veya seçmek istediğin sayfa dışındakileri kilitle ctrl + 2 sonra select same color dan işlemini yap. İşlemin bitince de ctrl + alt + 2 ile kilitli olan sayfalarını tekrar aç ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları