renk paleti ayarlarım bozuldu

Corel Draw - renk paleti ayarlarım bozuldu Sponsorlu Bağlantılar mrb. dün corelde çalısırken çalışmanın çıktısını almak için yazıcıya gönderdim ve yandaki renk paletindeki renkler değişti. baya kurcaladım ama eski haline döndüremedim. arkadaşlar paleti nasıl tekrar ilk haline ...

adrian06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adrian06

Grafiker / Eskişehir

Alt 23-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb. dün corelde çalısırken çalışmanın çıktısını almak için yazıcıya gönderdim ve yandaki renk paletindeki renkler değişti. baya kurcaladım ama eski haline döndüremedim. arkadaşlar paleti nasıl tekrar ilk haline döndürebilirim.yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özlemgüleç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özlemgüleç(30)

Grafiker / İzmir

Alt 23-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tools menusunden color management tablosundakı style bölümündeki ayarlarla ugrastın mı oradakı ayar optımızed for professional out put olması gerek ve generic profıl yazan yerın alt kısmındakı buyuk oval olan okun uzerıne tıklayıp
ok tusuna bas duzelır olmazsaaynı style bolumundekı dıger secenekleri dene umarım duzelır
Bu mesajdan alıntı yap
mengeser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mengeser

Grafiker / İzmir

Alt 23-10-2008 #3
genelde başa çıkamadığım sorunlarda corel açılırken F8 tuşuna basılşı tutarak resetleme yaparım.
bütün yapılmış ayarlarınız varsa kaybolacağını unutmamak gerekir.
birde bu yöntemi deneyin. belki işinizi görebilir.
Bu mesajdan alıntı yap

adrian06

Grafiker / Eskişehir

Alt 23-10-2008 #4
f8 le resetlemeyi denedim ama olmadı. palet ayarlarından bi yerden olması lazım ama çözemedim. özlem hanım sizin dediğiniz ayarlarla oynadım ama o ayarlarla bi alakası yok sanırım
Bu mesajdan alıntı yap
conquerorpolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

conquerorpolat

Matbaacı / Kocaeli

Alt 23-10-2008 #5
tools menusunden color management tablosundakı style bölümündeki ayarlarla ugrastın mı oradakı ayar optımızed for professional out put olması gerek ve generic profıl yazan yerın alt kısmındakı buyuk oval olan okun uzerıne tıklayıp
ok tusuna bas duzelır olmazsaaynı style bolumundekı dıger secenekleri dene umarım duzelır
EK OLARAK O okların altında cmyk ve rgb var cmyk seç, birde aynı yerde seperate ve composite printer profillerini photoshop 5 olarak seç...
Bu mesajdan alıntı yap

adrian06

Grafiker / Eskişehir

Alt 23-10-2008 #6
arkadaşlar o ayarla alakası yok. benım renk paletimdeki renkler değişti. örneğin başka bir bilgisayarda yaptığım çalışmayı kullandığım bilgisayara atınca çalışmadaki mavi renk turkuaza dönüşüyor mesela. paletin en üstündeki kutucuğa sağ tıklayınca -palette - open diyince corelin içinde bulunan palet çeşitleri çıkıyor. ordan bi yerden düzelecek büyük bir ihtimal. ama ben bulamadım renk paleti ayarlarım bozuldu
Bu mesajdan alıntı yap
cihancs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cihancs

Grafiker / İzmir

Alt 23-10-2008 #7
slm. Menü çubuğundan-Tools - color management, çıkan arayüzden Generic internal RGB profil ile Generik Profil arasındaki ''ok'' işaretine tıkla ve onayla.
Bu mesajdan alıntı yap
cihancs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cihancs

Grafiker / İzmir

Alt 23-10-2008 #8
Renk paletinin belirttiğin yerlerindeki ayarlarla bu sorun çözülmez. iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
özlemgüleç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özlemgüleç(30)

Grafiker / İzmir

Alt 23-10-2008 #9
hıc bır cozum bulumadıysan eger corelı kaldır ve yenıden yukle fazla zaman kaybetme renk paleti ayarlarım bozuldu
Bu mesajdan alıntı yap
_EGE_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_EGE_

Grafiker / İzmir

Alt 25-10-2008 #10
hıc bır cozum bulumadıysan eger corelı kaldır ve yenıden yukle fazla zaman kaybetme renk paleti ayarlarım bozuldu
Favori Hareket en kısa zamanda kesin çözüm Bi sorunu çözmek İçin başa dönmek gerek..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ayarlarım, bozuldu, paleti, renk