renk paletini nasıl sıfırlarım?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - renk paletini nasıl sıfırlarım? ...

kgozde isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kgozde

Grafiker / Muğla

Alt 26-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar renk paletım o kadar karıştıki sıfırdan kurmak istiyorum. İptal etmek istediğim renkleri edebiliyorum ama ben eklemeyi nereden yapağım. tamam girdiğim yerde ekleme kısmıda var ama Tolls-Palette editor kısmından eklemede yapabılıyorum fakat her rengın kac magenta kac yellow yada kac cyan olduğu ben nerden bılıcem. Ayrıca bılmek zorundamıyım kolay yolu yokmu bunun ? bir secenekten magenta diyeyım 0-0-100-0 derece magenta acılsın karsıma . UMARIM ANLABILMIŞIMDIR renk paletini nasıl sıfırlarım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 26-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Paletin başındaki ok simgesine tıklayın. Açılan menüden Show Color Names!i işaretleyin. Renkler palette isimleriyle gözükecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

kgozde

Grafiker / Muğla

Alt 26-10-2009 #3
Arkadaşım dediğin işi beceremedim renk paletini nasıl sıfırlarım? ama kurcalarken başla bi yöntem buldum sanırım beni doğrularsan sevinirim. Select colour menüsünde aşağıda name yazan yerden ogreğin black diyorum 0-0-0-100 black cıkartıo yada cyan diyorum 100-0-0-0 ı verio bunlar tamam oluyor.doğru değilmi bana sorun cıkarmaz baskıda ?
Bu mesajdan alıntı yap

kgozde

Grafiker / Muğla

Alt 26-10-2009 #4
Buldum buldum dedeğin yeri renk paletini nasıl sıfırlarım? yaşasın tam istediğim gibi işte çok teşekkür edrim ilk başta benım saflığıma geldi göremedim renk paletini nasıl sıfırlarım? çok sağol yön gözterdiğin için
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 26-10-2009 #5
renk paletini nasıl sıfırlarım?. Varsayılan renk paletindeki renklerin tamamı Corel tarafından isimlendirilmiştir. Cyan yazdığında çıkan renk %100 Cyandır. Hiç bir sorun yaşamazsın. Ayrıca sana gösteridğim yöntemi diğer paletlerde de kullanabilirsin. Özellikle spot paletlerde çok işe yarar. Ayrıca kendi özel renk paletindeki renklere isim verebilir aynı şekilde bu renkleri de kullanabilirsin.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

kgozde

Grafiker / Muğla

Alt 26-10-2009 #6
Yardımın için çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap