Renk parlatma?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Renk parlatma? ...

Renk parlatma?
bboy-meskalin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bboy-meskalin

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Renk parlatma?

Alt 11-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşlerim,

Lütfen yardım edin bana web tasarımlarımda doğru renkleri bulamıyorum!:sadsmile:

Bi kaynakta öğretilenlere göre renklerimizi parlatmamız gerekiyomuş.Nası yapıcam.

1. Brighten Colors

If you have a design that you just feel isn’t anything special – stop – crank up the color intensity – then reevaluate. Saturation plays a big role as far as mood goes. If you ever feel like you’re lacking inspiration when it comes to color schemes there are some great online tools, not to mention our own color series.
Renk parlatma?
Bu da Türkçesi
1.Renkleri Parlatın

Eğer tasarımınız size özel olduğunu hissettirmiyorsa tasarımınızdaki renkler üzerinde biraz oynamanız bu eksikliği giderebilir. Renkler hakkında fazla bilginiz yoksa Color Scheme Designer'dan yardım alabilirsiniz.
Renk parlatma?
İlk sorum bu : Resimdeki renk parlatmayı photoshop ta nasıl yapıcam.
İkincisi ise tasarımlarım için doğru renkleri nasıl bulucam?:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 11-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk sorunuza gelince before kısmında yer alan renk bir web sitesi için kullanılması pek uygun düşmez sanırım.Renk paletini açarak bu rengin daha canlı daha parlak olanını yani before kısmındaki rengi seçmen lazım.Renk parlatmadan ksıt budur.

İkincisi ise Color Scheme Designer 3 adresinden seçtiğin bir renkle uyumlu olan diğer renkleri görebilirsin.Üst menüden tetrad ı işaretle ve renk paletinden bir renk seç.O renkle uyumlu 4 renk sağ üstte belirecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
bboy-meskalin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bboy-meskalin

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 11-07-2009 #3
çok teşekkürler Renk parlatma?
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 12-07-2009 #4
Rica ederim.