Renk sorunu yaşıyorum.

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Renk sorunu yaşıyorum. Sponsorlu Bağlantılar Corelde hazırlanmış olan çalışmaları export yaparak ai. olarak illustratorde açıyorum. Fakat arada renk farkı çıkıyor. corelde turuncu C:10 M:64 Y:90 K:0 iken illusttratorde C:8 M:65 Y:82 K:13 koyu ...

Renk sorunu yaşıyorum.
ugurum77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ugurum77

Hiç Biri / Yalova

Renk sorunu yaşıyorum.

Alt 15-11-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corelde hazırlanmış olan çalışmaları export yaparak ai. olarak illustratorde açıyorum. Fakat arada renk farkı çıkıyor.

corelde turuncu C:10 M:64 Y:90 K:0 iken illusttratorde C:8 M:65 Y:82 K:13 koyu turuncu olarak açılıyor.

bu problemi photoshop ve kendi sıfırdan hazırladığım çalışmalarda da yaşıyor. bende gözüken renk ile baskıya gidiyor ve koyu renk basılıp geliyor. baskılarda da çok sorun yaşıyorum.

bunun çözümü ya da hatası nedir ? umarım anlatabilmişimdir sorun.

adobe ve corel lisanslı orjinal ürünler ikiside.

renk ayarları aşağıdaki gibi

İllustrator
Renk sorunu yaşıyorum.

corel
Renk sorunu yaşıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 16-11-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corelde hazırlanmış olan çalışmaları export yaparak ai. olarak illustratorde açıyorum. Fakat arada renk farkı çıkıyor.

corelde turuncu C:10 M:64 Y:90 K:0 iken illusttratorde C:8 M:65 Y:82 K:13 koyu turuncu olarak açılıyor.

Gözünden kaçmış sanırım, aslında cevabı bulmuşsun,

iki programda da aynı renk profili kullanmamışsın,

profilleri eşitlersen sorun çözülür.

Her iki program içinde aynı renk profili ayarlarını yapıp varsayılan olarak değiştirirsen, sonraki çalışmalarında da sorun yaşamazsın

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap