Renk

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Renk Sponsorlu Bağlantılar Merhaba. Corelde normalde nesne seçiliyken sağ alt köşede dolgu ve çizgi rengini gösterirdi. Son bir kaç gündür sadece dolgu var, çizginin rengini göstermiyor. Ne kadar uğraşsam da bulamadım. ...

Renk
EdynohE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EdynohE(26)

Grafiker / Manisa

Renk

Alt 05-02-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba.

Corelde normalde nesne seçiliyken sağ alt köşede dolgu ve çizgi rengini gösterirdi. Son bir kaç gündür sadece dolgu var, çizginin rengini göstermiyor. Ne kadar uğraşsam da bulamadım.

Diğer şey ise evimdeki bilgisayarda kullandığım corelde, geçmiş renkler sol alt köşede görünüyor, bunda ise o da yok..

Yardımcı olabilir misiniz lütfen :/
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-02-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel kullanmıyorum dolayısıyla epey bi uğraştım sorununu çözmek için..

Tools > Customization > Commands > Status Bar komutuyla açılan penceredeki listede, status barda yani alt kısımdaki barda görmek istediğin ayrıntılar yer alıyor. Buradaki listeden istediklerini status bara (alt kısıma) sürükleyerek aktif hale getirebilirsin.

Kolay gelsin..

Renk

Renk

Renk

Renk
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-02-2015 #3
Value ilgilenmiş, uğraşmış ellerine sağlık ama bahsettiği kısım kısayol atamak vs. için kullanılan bölüm o bölümle alakalı değil...
Window/ToolsBar/Status Bar seçeneğini işaretli hale getirirseniz sorununuz çözülecektir...
Renk
Status Bar kapalı olduğu varsayılarak cevap verilmiştir, "dolgu rengi görünüyor kenar rengi görünmüyor" demişsiniz eğer kenar çizgisi yoksa çizgi rengi görünmez. Kenar çizgisi olduğu halde görünmüyorsa bu durum normal değil Corel'i varsayılan ayarlara döndererek (açılışta F8'e basılı tutarak yapabilirsiniz) düzeltilebilir...
Bu mesajdan alıntı yap

EdynohE(26)

Grafiker / Manisa

Alt 07-02-2015 #4
İş yeri olunca sıfırlamak ya da diğer şeyler cazip gelmiyor pek :/

Görsel eklemiştim ama sanırım yükleyememişim. Bende corel Türkçe. İkinizinde dediğinize baktım teşekür ederim yardımınız için. Çizgi renk sorununu hallettim.

Diğeri yani geçmiş renkleri nasıl açabilirim peki? ZxxxE sizde mesela geçmişte kullandığınız renkler altta görünüyor bende o yok.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 07-02-2015 #5
"Geçmiş renkler"den kastınız nedir tam anlamadım ama bahsettiğiniz alttaki renkler ise o renk paleti. Alttaki CMYK sağdaki RGB renk paleti. Palatleri açmak-kapatma için: Window/Color Palettes menüden istediğiniz palet seçeneğini işaretleyerek açabilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-02-2015 #6
Value ilgilenmiş, uğraşmış ellerine sağlık ama bahsettiği kısım kısayol atamak vs. için kullanılan bölüm o bölümle alakalı değil...
Ow! topluma faydalı birini gördüm sanki Renk
Demek o bölümle alakalı değil. Soralım mı Çizgi renk sorununu nasıl halletmiş? Renk

Görsel eklemiştim ama sanırım yükleyememişim. Bende corel Türkçe. İkinizinde dediğinize baktım teşekür ederim yardımınız için. Çizgi renk sorununu hallettim.
Mahdure hanım söyler misiniz "Çizgi renk sorununuzu" hangi yöntemle hallettiniz? Renk
Bu mesajdan alıntı yap

EdynohE(26)

Grafiker / Manisa

Alt 14-02-2015 #7
"Geçmiş renkler"den kastınız nedir tam anlamadım ama bahsettiğiniz alttaki renkler ise o renk paleti. Alttaki CMYK sağdaki RGB renk paleti. Palatleri açmak-kapatma için: Window/Color Palettes menüden istediğiniz palet seçeneğini işaretleyerek açabilirsiniz ...
Evet geçmiş renkler dediğim oradaymış, o çalışmada kullandığım renkleri kaydediyor. "Document Palette"
Yine de teşekkür ederim Renk)

Ow! topluma faydalı birini gördüm sanki Renk
Demek o bölümle alakalı değil. Soralım mı Çizgi renk sorununu nasıl halletmiş? Renk

Mahdure hanım söyler misiniz "Çizgi renk sorununuzu" hangi yöntemle hallettiniz? Renk
Basit bir dikkatsizlik ile. Çizgi ve dolgu rengini gösteren alan aşağıya kaymış. Dolgu rengi üstte olduğu için o görünebiliyordu ama çizgi görünmüyordu. Oraları kurcalarken tekrar yukarı çektim.

İlk farkettiğimde bayağı şoka uğrayıp çocuk gibi sevinmişte olabilirim hatta. Ama nedense x6'da kaydırılamıyor o alan. Belki sadece x5'e özeldir. Bilemedim.

Oldukça zahmet vermiş gibi hissettim burda ama cevap veren ya da yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-02-2015 #8
Evet geçmiş renkler dediğim oradaymış, o çalışmada kullandığım renkleri kaydediyor. "Document Palette"
Yine de teşekkür ederim Renk)

Basit bir dikkatsizlik ile. Çizgi ve dolgu rengini gösteren alan aşağıya kaymış. Dolgu rengi üstte olduğu için o görünebiliyordu ama çizgi görünmüyordu. Oraları kurcalarken tekrar yukarı çektim.

İlk farkettiğimde bayağı şoka uğrayıp çocuk gibi sevinmişte olabilirim hatta. Ama nedense x6'da kaydırılamıyor o alan. Belki sadece x5'e özeldir. Bilemedim.

Oldukça zahmet vermiş gibi hissettim burda ama cevap veren ya da yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
Demek ki neymiş! Her problem yaşadığımızda panikle çığırtmaya gerek yokmuş Renk
Azıcık dikkat ve odaklanmayla sorun çözülebiliyormuş di mi Renk Sorunun hallolmasına sevindim..

Bugünkü dersimiz bu kadar dağılabilirsiniz çocuklar Renk ZxxxE sen velini çağır cucuum bi görüşelim Renk
Bu mesajdan alıntı yap