RENK UYUMU acil yardım bekliyorm

Web Tasarımı - RENK UYUMU acil yardım bekliyorm ...

BlackMessiah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlackMessiah

Webmaster / İstanbul

ünlem

Alt 31-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

evet sayın üstadlar grafik ve web tasarımcılar sizlerden çok yardım istediğim bir konu var RENK UYUMU.Şimdi doğrusunu konuşmak gerekirse kuler.adobe.com yada diğer renk uyumları sitesi olsun pek basarılı değil sizden yardim istediğim konu bi tasarımcı renk yeteneğini nasıl geliştirir yani nası pratikler yaparsam renk konusunda kendimi ilerletebilirim. Bu konuda siz profosyonel tasarımcılardan bilgi edinmek isterim.Nasıl renk konusunda geliştirebilirim nasıl örneklerle renklerın uyumluluğunu ayırt edebilirim yardımlarınızı bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vıcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vıcem

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
renkler herşeyi anlatıyomuş ya lafta ben pek inanmam renklerin neyi anlattığını bilmen lazım
geri kalan uyum olayı senin zevkin
iki renki birbirine uydurmak senin tasarım gücüne kalmış zaten
grafiker renklerin uyumunu konuşturur genelde..olay aslında görsel algıya bakıyo yani..kendini ilerletmen biraz zaman alıcak.. sana bu yolda başarılar..RENK UYUMU acil yardım bekliyorm
Bu mesajdan alıntı yap
Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 31-03-2010 #3
renk uyumu için en güzeli doğaya bakmak.. doğada yanyana gelmiş tüm renkler dünyanın en uyumlu renkleridir..
Bu mesajdan alıntı yap
cexenes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cexenes

Grafiker / Kocaeli

Alt 31-03-2010 #4
Çok geniş çaplı bir konu ve bizim mesleğimizle direk ilgili bu konuda çok döküman var google da iyi bir araştırma yap renk uyumları, grafik tasarımda renk, tonlamalar , renklerin karışımıdan ortaya çıkan renkler.Kendini ispatlamış ve ilgi odağı olan logoları incele kırmızının ön plana çıktığını görürsün , renklerin insan psikolojisindeki etkilerini iyi irdelemen lazım ki yaptığın işte hissettiğini karşı tarafa gösteresin.
Bu mesajdan alıntı yap
Agalloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Agalloch(30)

Ressam / İstanbul

Alt 31-03-2010 #5
renk uyumu için en güzeli doğaya bakmak.. doğada yanyana gelmiş tüm renkler dünyanın en uyumlu renkleridir..
Katılıyorum Allah doğadaki renkleri kusursuz bir şekilde yaratmış yansımalardan tut gök kuşağındaki renk ahengi bile insanı rahatlatıcı boyutlarda.Belki sana yardımcı olacak şey önce güneşli b ir gunde ormanda gezinmen RENK UYUMU acil yardım bekliyorm
Bu mesajdan alıntı yap
BlackMessiah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlackMessiah

Webmaster / İstanbul

Alt 31-03-2010 #6
denicem hepsını bunların bu renk konusunda baya gelıstırmem laım kendımı paso kkuler kuler pek yararlı olmuyor
Bu mesajdan alıntı yap
elifex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifex(39)

Grafiker / Bolu

Alt 31-03-2010 #7
ne güzel bir açıklama olmuş...bende bu sözünüzü akılmda tutacağım...teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
muradi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muradi

Grafiker / Manisa

Alt 01-04-2010 #8
öncelıkle konuna uygun renkler le çalısmanı tavsiye ederim ornek olarak füme-beyaz-kırmızının koyu tonları birbirine yakındır ve düzgün kullanırsan oldukca basarılı seyler cıkartabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
sermen08 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sermen08

Webmaster / Ankara

Alt 01-04-2010 #9
Basılı işlerde de web tasarımında da temelde pratik yaparak gelişiyor. Ne kadar üzerinde uğraşırsan o kadar uyumlu çalışmalar çıkmaya başlıyor, tabi yetenekte oldukça önemli.

Burada web tasarımıyla ilgili bir kitap var. 5 ana başlıktan oluşuyor ve bunlardan bir tanesi renkler. Her zaman bu iş kitaptan öğrenilmez demişimdir ama bu kitabın farkı tamamen pratik bilgilerden oluşması. İşine yarayabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
E.YORUM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

E.YORUM

Grafiker / İstanbul

Alt 01-04-2010 #10
ünivesitede reklam okuyan bi arkadasın varsa onlarda bu konu var "renklerin uyumu" yardımcı olabilirler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları