Renkler için yardım...

Baskı Öncesi - Renkler için yardım... Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ekteki çalışmayı kendi işyerimize yaptım 2kırımlı el broşürü çalışması, aslında pcde çalışırken renk çok güzeldi ürünüde patlatıyordu ama baskıya verince daha koyu zeminli bir çalışma elimize geldi. ...

Renkler için yardım...
deklarit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deklarit

Grafiker / İstanbul

Renkler için yardım...

Alt 05-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ekteki çalışmayı kendi işyerimize yaptım 2kırımlı el broşürü çalışması, aslında pcde çalışırken renk çok güzeldi ürünüde patlatıyordu ama baskıya verince daha koyu zeminli bir çalışma elimize geldi. Benim sorma istediğim ekranda gördüğüm rengi matbaada alabilmem için renk değerleri cmyk ya göre ne olmalıdır. yada böyle bir rengi basabilir miyiz? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Renkler için yardım...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu konuyla ilgili forumda arama yaparsanız çok fazla bilgiye ulaşırsınız...
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2009 #3
Photoshop ta çalışırken RGB de Proof Colors seçeneğini açık bir şekilde çalış
ensonunda CMYK ya çevir matbaaya gönder.

Renkler için yardım...

Ama orijinal halini RGB olarak sakla derim.
Bu mesajdan alıntı yap

deklarit

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2009 #4
teşekkürler Renkler için yardım...
Bu mesajdan alıntı yap
ŞENGÜL BOZKURT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ŞENGÜL BOZKURT(36)

Grafiker / İzmir

Alt 05-05-2009 #5
bence en mantıklısı baskıyı yapacak matbaaya istediğiniz pantone rengini vermenizdir...
Bu mesajdan alıntı yap

deklarit

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2009 #6
bu konuyu matbaayla konuşayım o zaman ok teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
ademildec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ademildec

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2009 #7
70c 75m 55y 60k Kodlarıyla Yukarıdaki Gördügümüz Rengi Elde Edebilirsin Ayrica Pc'nin Renk Kalibrasyonunu CMYK ile lab Ayarlarini EsitLemelisin.Bu Büyük Oranda renkleri Tutturmani Saqlar Ancak;Monitörünün Renk Ayarida Önemli Tabi.Lab - CMyK Esitlemesini Nasil Yapacagini
Özet Olarak Anlatiym.
ilk OlArak Color Picker Bölümünden (soldaki tools menüsünün altindaki renk secenegini çift tiklayarak)
C:100 M:0 Y:0 K:0 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.
C:0 M:100 Y:0 K:0 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.
C:0 M:0 Y:100 K:0 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.
C:0 M:100 Y:100 K:0 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.
C:100 M:0 Y:100 K:0 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.
C:100 M:100 Y:0 K:0 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.
C:100 M:100 Y:100 K:0 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.
C:0 M:0 Y:0 K:0 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.(W kismi Yani beyaz)
C:0 M:0 Y:0 K:100 ver Hemen üzerindeki Lab Degerine Bir Kagida Not al.( K kismi Yani Siyah)

PhotoShopda Edit Menusunden Color Settings Gir.Ordan Web Graphics Default tiklayip O secenegi Custom Olarak Ayarla hemen altindaki CMYK kismini Custom CMYK olarak Ayarla cikan Menüden INK colors Kismina girip Custom Yap.Karsina CMYK Lab Ayarlarini esitleyebilecegin Menü cikacaktir.Burada Asagidaki lab Secenegini Aktif Hale Getir.Yukaridaki lab ayarlarini not aldigin CMYK degerleri ile Esitleyebilirsin.Sonra okeyleyip Bu Menüden sonra cikan menüyede Okey de. Color Settings Menüsünde Save Secenegi ile Ayarlarini İstedigin Bir isim İle Kaydet.Bu Sekilde PhotoShop'u Matbaa Makinelerinin Baski degerleri Olan lab ayarlarina göre ayarlamis olursun Eger ekran renklerinde dogru ise (muhtemelen büyük oranda tutar) Hazirlamis oldugun CMYK degerli Grafikler Baskida Gördügün degerlere minimum %90 Oranlarda yaklasmis Olur.Ayrica bilinmesi gereken bir konu daha var.RGB hazirlanmis Grafikler Baskida Ekranda gördügün Degerlerde cikmaz.En basit Anlatimi İle RGB renk Formati Görüntü icin,CMYK renk formati baski icindir.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 07-05-2009 #8
En basit Anlatimi İle RGB renk Formati Görüntü icin,CMYK renk formati baski icindir.
Peki en basitinden Ekran kalibrasyon ayarlarını bir teknisyene yaptırsa? Ve sadece CMYK çalışsa?
Bu mesajdan alıntı yap
Gülsüm ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gülsüm ÖZER(26)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 07-05-2009 #9
Peki en basitinden Ekran kalibrasyon ayarlarını bir teknisyene yaptırsa? Ve sadece CMYK çalışsa?
Bu olayı ben de merak ediyordum. Böyle birşey yapılabiliyor mu gerçekten?
Bu mesajdan alıntı yap
ademildec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ademildec

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2009 #10
yine de yukarıda anlattığım şekilde ayar yapması prof. çalışma için olmazsa olmazlardan biridir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları