renklerin ismi ve değerleri için yardım

Corel Draw - renklerin ismi ve değerleri için yardım ...

cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 04-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar hepinize merhaba.renklerin ismini ve değerlerini yine karışımları sonucunda hangi rengin oluştuğu hakkında herhangi bir arkadaşta belge veyahut bildikleri bir site var mı acaba. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 04-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tamamda çok geniş bir bir sorudur bu renk derken hangi mod dan bahsettiğinizide söylermisiniz ? Anlıyamadım açıkcası.. Tüm mod larımı kapsasınmı istiyorsunuz ? Birde karışımları sonrasındaki hangi rengi oluşturuyorsa onuda istiyorsunuz ?.
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 04-01-2008 #3
arkadaşlar hepinize merhaba.renklerin ismini ve değerlerini yine karışımları sonucunda hangi rengin oluştuğu hakkında herhangi bir arkadaşta belge veyahut bildikleri bir site var mı acaba. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar.
mouse yi renk paletinin üzerine getir bir şeye basma rengin adı çıkıyor zaten
birde ingilizce sözlük al orada yazanları bilmiyorsan sözlük yardımıyla uraşmadan renk isimlerii görebilirisin,

renk değerlerini görmek içinde;
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 04-01-2008 #4
thematrix arkadaş söylediğin şey aklıma gelmemişti. doğru oradan faydalanabilir ama sanki o tam ihtiyaca cevap vermiyor mesela bir çalışmada yavruağzı rengini kullanmam gerekiyordu onun bir türlü renk değerini bulamadım. bir de hangi rengin karışımından hangi renk ortaya çıkıyor bunlar hakkında bilgi verecek bir şey lazım. her ne kadar renk bilgisi çalışa çalışa pratik
yapa yapa gelişse de bu konuda yardımcı olabilecek kaynaklar hakkında yardım ederseniz sevinirim.hepinize iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
arasyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-01-2008 #5

Thematrix senin bunu en iyi görebileceğin yere yönlendirmiş arkadaşım.. Bu paleti kullanarak bakacaksın renklere. eğer bu programı kullanacaksan senin en iyi renkleri ve değişik kombinasyonları görebileceğin yer sadece burası. sen renk karışımlarını gözle göreyim ve aradan beğendiğim tonu kullanayım diyorsanda benim tarif ettiğim kısımlara bak ve ara renkleri gözle görüp seç. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 04-01-2008 #6
thematrix arkadaş söylediğin şey aklıma gelmemişti. doğru oradan faydalanabilir ama sanki o tam ihtiyaca cevap vermiyor mesela bir çalışmada yavruağzı rengini kullanmam gerekiyordu onun bir türlü renk değerini bulamadım. bir de hangi rengin karışımından hangi renk ortaya çıkıyor bunlar hakkında bilgi verecek bir şey lazım. her ne kadar renk bilgisi çalışa çalışa pratik
yapa yapa gelişse de bu konuda yardımcı olabilecek kaynaklar hakkında yardım ederseniz sevinirim.hepinize iyi çalışmalar.
ya öyle bir yer bilmiyorum tecrübeyle yapacaksın kendi dediğin gibi renklerin ismi ve değerleri için yardım
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 04-01-2008 #7
sağolun arkadaşlar yardımlarınız için.
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-01-2008 #8
Birde bunları freehandte bukadar basit anlatacak biri varmı onuda merak ediyorum açıkçcası birde yavru agzı filan renkleri elde etmek veya ona benzer renkleri elde etmek için zamanla çalıştıkça renk konusunda tecrübe edinirsin ancak baskı aşaması için orda dikkatli olmalısın çünkü ekran rengi aldatıcı olabilir...
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 05-01-2008 #9
Birde bunları freehandte bukadar basit anlatacak biri varmı onuda merak ediyorum açıkçcası birde yavru agzı filan renkleri elde etmek veya ona benzer renkleri elde etmek için zamanla çalıştıkça renk konusunda tecrübe edinirsin ancak baskı aşaması için orda dikkatli olmalısın çünkü ekran rengi aldatıcı olabilir...

evet bende zaten ekran renginin yanıltıcılığını çok yaşadığım için renk değerleriyle çalışmayı daha çok esas alıyorum.tabi kendi yaptığım şeyler için göz zevkime göre bir renk buluyorum başkalarının işlerinde daha çok bunu esas alıyorum.iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
renklerin, ismi, deerleri, iin, yardm