Renkli Resim SiyahBeyaz, Elma Kırmızı bırakmak?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Renkli Resim SiyahBeyaz, Elma Kırmızı bırakmak? ...

doktoturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doktoturk

Fotoğrafçı / Tekirdağ

Alt 21-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Beyler Photoshopta Pek uzman sayilmam ama nette bi foto gördüm evde photoshopta yapamayı denedim ama beceremedim Resimde herşey siyah beyaz ama Elma kırmızı Renkli Resim SiyahBeyaz, Elma Kırmızı bırakmak?.. Bide bunu gözlerde uglamak.. Foto Altta... Desteginizi bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Derya ELMAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Derya ELMAS

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 21-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resminden bir kopya layer al, aldığın bu kopya layer'ın üzerindeyken kolay seçmek için quick mask mode geç , renklendirmek istediğin alanı fırca ile seç , quick mask mode dan çık, renklendirmek istediğin alanın seçili olduğunu göreceksin,
select/inverse yap , rengini seç fırçanı al seçili alanı boya, boyama işlemi bitince layer'ını pin ligth mode'a getir farklı modlarada bakabilirsin layer'ının opacity yüzdesinide değiştirebilirsin.
bu işlemlerinin hepsini kopya layer'ın üzerinde yapacaksın.

quick mask mode kullanmadan da , kopya layer'ın üzerinde renklendirmek istedğin alanı fırça ile boyayıp layer'ının modunu pin light yaparakta aynı sonuca ulaşabilirsin ama seçerek işlem yapmak daha kolaydır.

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

doktoturk

Fotoğrafçı / Tekirdağ

Alt 22-02-2009 #3
Sanırım ben Yalnış anlattım boyama yok şu resimde sadece elma rengi kalıyor diyer alanlar renkli ?
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(30)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-02-2009 #4
Eğer siz arama yaparsınız, daha önce bu konu açılmıştı...

Sadece tek yapabiliceğiniz Photoshop dölümünde konular incelemek

aslında bu efekt çok basit:

Renkli resim Photoshop programda açıyorsunuz

Üzerine kopya alıyorsunuz (ctrl + J )

Shift + Ctrl + U (resminiz siyah beyaz oluyor)

Daha sonra, mesela verdiğiniz resmi örnek vereceğim, siyah beyaz resmi üzerine Erasser Tool (silgi) ile elma siliyoruz.

Böylece tüm resim siyah beyaz ama elma kırmızı olacak

daha iyi anlayabilmek için kendi yaptığım örnek ekliyorum:

Not: Kendi istediğiniz rengi verebilirsiniz, Color Balance (Ctrl + B), Hue/ Saturation (Ctrl + U), İmage - Adjustments - Brigthnes Contrast; İmag - Adjustments - Levels (Ctrl + L) gibi renk ayarları uygulabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

doktoturk

Fotoğrafçı / Tekirdağ

Alt 22-02-2009 #5
Eyvallah ustad sagol Renkli Resim SiyahBeyaz, Elma Kırmızı bırakmak?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
BabyStopMe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BabyStopMe

Grafiker / Ankara

Alt 22-02-2009 #6
kasta güzel anlatmış... Ama bence silgiye filan gerek yok öyle uğraşmaya...

Lasso tool ile renkli kalacak kısımları çiziyoruz... ctrl+ı yapıyoruz. seçili alanların dışını seçmiş oluyor... ctrl+shift+u yapıyoruz... ve seçili alan dışındaki heryer siyah beyaz oluyor... seçime bağlı istersen birde blur ver Renkli Resim SiyahBeyaz, Elma Kırmızı bırakmak? bence basit ve pratik yöntem..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
renkli, resim, siyahbeyaz