Resim boyutlandırma

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Resim boyutlandırma ...

Like Tree1Likes
  • 1 Post By creedwar

Resim boyutlandırma
cokhosh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cokhosh

Sanat Yn. / İstanbul

Resim boyutlandırma

Alt 01-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ben party tasarım ve organizasyon işiyle ilgileniyorum. Bu işte yeni sayıldığım için, tasarımları hazırlıyorum ama ölçüleriyle birlikte basıma hazır hale getirmeyi de öğrenmek istiyorum. Örneğin bir stickerı 5x5 (cm olarak) ölçüsüne getirmem gerekiyor. Bana yol gösterirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(35)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 01-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ben party tasarım ve organizasyon işiyle ilgileniyorum. Bu işte yeni sayıldığım için, tasarımları hazırlıyorum ama ölçüleriyle birlikte basıma hazır hale getirmeyi de öğrenmek istiyorum. Örneğin bir stickerı 5x5 (cm olarak) ölçüsüne getirmem gerekiyor. Bana yol gösterirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
Sayın sanat yönetmeni arkadaşım hoşgeldiniz. Tasarım hazırladığınız programında ilk adım ebat vermektir. Daha tasarıma başlarken ebat belirtmeniz gerekir.
ma®tin bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
cokhosh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cokhosh

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 01-04-2013 #3
Sayın sanat yönetmeni arkadaşım hoşgeldiniz. Tasarım hazırladığınız programında ilk adım ebat vermektir. Daha tasarıma başlarken ebat belirtmeniz gerekir.
hoşbulduk
şöyle söyleyeyim. 5x5 ölçüleri üzerinde tasarım yapmak oldukça zor. öncelikle daha büyük ebatlarda çalışıyorum. daha sonra basıma hazırlanırken ebatlar küçültülüyor.
Bu mesajdan alıntı yap
remedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

remedya

Grafiker / Ankara

Alt 19-04-2013 #4
5x5 fevkalade yeterli bir ölçü, içine dünyayı sığdırırsın, kutuplardaki penguenin ağzındaki balığı bile görürsün. Çözünürlüğü yüksek tutun ya da vektörel çalışın. Olmadı internette boyut küçülten online sitelere yükleyin küçültsünler. Ancak 72 dpi tasarıma başlamışsanız ve dış mekan işi değil ise mutlaka 300 dpi ile çalışın.
Bu mesajdan alıntı yap