resim boyutu nasil olmalidir

Web Tasarımı - resim boyutu nasil olmalidir ...

zozanserhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zozanserhat

Heykeltraş / Ankara

Alt 16-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba
ben wordpressle bir site hazirladim sitemi yeni yayinladim fakat icinde cok sey olmamasina ragmen cok agir ilk girdigimde yavas aciliyor fakat ondan sonra diger sayfalar arasinda rahat dolasabiliyorum, sormak istedigim su;
acaba anasayfaya koymus oldugum resimlermi agir diye dusunuyorum, eger sorun buysa sizlerde benim gibi dusunuyorsaniz resim boyutlarinin pxl ayarini kac yapmaliyim ve uzantisi ne olmalidir. bu konuda arkadaslar goruslerini belirtirse sevinirim. simdiden tesekkurler.
Selamlar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ahmet KAPLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ahmet KAPLAN

Webmaster / İstanbul

Alt 16-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşım merhaba, resimlerin ebatlarını bilemiyorum ne kadar büyükler. Ama resimleri PNG formatında koyarsan daha verim elde edersin onu söyleyebilirim. İkinci olarak eğer dediğin resimler yazılarında kullandığın resimlerse wp'in pluginleri arasında ajax ile yapılmış bir eklenti vardı adını tam hatırlamıyorum şimdi ama araştırabilirsen bulursun. Sayfayı aşağıya doğru kaydırdıkça resimleri yüklüyor. bu iki işlemi yaparsan sitenin hızının artacağına birazda olsa eminim.
Bu mesajdan alıntı yap