resim çalışmalarım (yorumlarınızı bekliyorum..)

Resim - resim çalışmalarım (yorumlarınızı bekliyorum..) Sponsorlu Bağlantılar merhabalar ben güzel sanatlar lisesi mezunuyum yetenek sınavlarına hazırlanıyorum çalışmalarımı burdan sizlerle paylaşıcam yorumlarınız bana ışık olacaktır lütfen esirgemeyin...

madame.naz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

madame.naz

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 09-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar ben güzel sanatlar lisesi mezunuyum yetenek sınavlarına hazırlanıyorum çalışmalarımı burdan sizlerle paylaşıcam yorumlarınız bana ışık olacaktır lütfen esirgemeyin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MehmetBaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetBaran(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
haddim olmayarak cevap vereyim bilgimce...

Çizerken kendinizi zorluyorsunuz gibi bir şey yansımış çizimlerinize... Anatomi önemli biliyorsunuzdur... ona dikkat edin... yapıyı iyice inceleyip çiziniz... ayrıca bazı ayrıntıları atlamışsınız... mesela masadaki defterde sayfalar kıvrılmış, oval ama yazı düz... böyle şeylere dikkat etmeniz gerekiyor... sandalyedeki oturan bayanda ışık yönünü dikkate almamışsınız, bu yüzden gölgelendirmede az eksiklik var gibi görünüyor...

umarım faydalı olur düşüncelerim... ancak ustalarımız eminim daha güzel ve etkili yorumlarda bulunacaklardır...

emeğinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap

madame.naz

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 10-07-2008 #3
yorumlarınız için teşekkür ederim.. Çizerken kendimi zorlamıyorum ama çizgilerim tutuk farkındayım.. gölgelendirme yaparken ışığı dikkate almadım çok sıkılmıştım çünkü:blush:
Bu mesajdan alıntı yap
:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-07-2008 #4
çaydanlığın açısında da bir gariplik var... sanki her an öne düşeceklermiş gibi bir hava yaratıyor...
bir şey daha eklemek istiyorum izninle (çaydanlığa takmış durumdayım resim çalışmalarım (yorumlarınızı bekliyorum..) ) eğer saplarını oradaki gibi görürsen ağız kısımlarını o kadar detaylı ve geniş açıda görmen bana göre mümkün değil...
Bu mesajdan alıntı yap

madame.naz

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 10-07-2008 #5
evet haklısın şaşkın köfte:lol: teşekkür ederim yorumun ve ilave yorumun için..
Bu mesajdan alıntı yap
ByGurdalGoymen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByGurdalGoymen

Yrd. Grafiker / Sakarya

Alt 10-07-2008 #6
Orantısız Çizimin Var... Sanırım Bunları Ölçülendirmeden çiziyosun... 2. Resimde Kadının Sağ Kolu Yamuk, Kendisini Kasıyomuş Gibi Duruyor Ayağını da Fazla içe Doğru Çizmişsin... İnşallah Başarabilirsin sınavını resim çalışmalarım (yorumlarınızı bekliyorum..)
Bu mesajdan alıntı yap

madame.naz

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 10-07-2008 #7
teşekkürler yorumunuz için modeli ölçülendirerek çizdim ama diğerlerinde ölçü almadım kolundaki yamukluğun farkındayım sonradan düzelttim sınavda inşallah başarılı olurum:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
yolcu.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yolcu..

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 10-07-2008 #8
bence güzel çalışmalar.sonuncuyu çok beğendim.başarılarınızın devamını dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap
<tsunami> isimli Üye şimdilik offline konumundadır

<tsunami>

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 10-07-2008 #9
ellerine sağlık ben de pc atabilsem çalışmalarımı sizlerle paylaşıcam ama malesef çalışmalarımı pc aktaramıyorum ne yapsam.neyse

paylaşım için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
onuraskin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onuraskin

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 11-07-2008 #10
Güzel sanatlar lisesine göre çok basit çalışmalar ilk obje çiziminde hatalar fazlasıyla var ve imza kesinlikle işin üzerine atılmaz güzel sanatlar lisesi mezunu olan birinin bunları bilmesi gerekir desende kompozisyon sorunu var kompozisyon sorunun affedilmeyecek hatalardan biridir etüte girmen gerekmektedir deseni albenili kılmak için yağlı boya ona hiç girmeyeceğim yağlı boyanın kara kalem çalışmasıda cok tutuk ve sanatsal değer taşımıyor bu türden arabesk çalışmalarla sınava hazırlanmanı tavsiye etmem iyi bir imgesel ve desen yaparsan sınavı kazanırsın.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları