resim de renk değiştirme

Corel Draw - resim de renk değiştirme ...

resim de renk değiştirme
wolwocapo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wolwocapo

Grafiker / İstanbul

resim de renk değiştirme

Alt 25-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar bende şuanda bir iş var ve ben bu resim üzerinde renk değiştiricem corel de nasıl yapabilirm resim eklemek isterdim ama eklemeyi bilmiyorum?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
foruma resim yüklemek

http://www.grafikerler.net/imageshac...emek-t132.html

linki inceleyiniz...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-03-2008 #3
photopaintte atarak degistirmek istedigin rengi seciyosun daha sonra channel mixerle oynayabilirsin aslinda photoshopta daha basit yapabilirsin

resmi psd ye at orda magic tool la degistirmek istedigin rengi sec sonra smilar secenegiyle resimdeki ayni olan butun renkleri sec daha sonra ctrl+b yle degistirme yapabilirsin birkac farkli yolu var.
Bu mesajdan alıntı yap

wolwocapo

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2008 #4
resim burda arkadaşlarresim de renk değiştirme

arkadaşlar bu bende resim olarak var ben zemin rengini kırmızı yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.corel x3 kullanıyorum

yardım edecek arkadaş yok mu? orda gördüğünüz uydu sistemi zeminle bitişik jpeg yanii zemine kırmızı verdiğim zaman ordaki uydu resmide kırmızıya orantılı olmalı
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-03-2008 #5
bekle......
Bu mesajdan alıntı yap

wolwocapo

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2008 #6
tamam arkadaşım
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-03-2008 #7
kardes resmi aldim senin icin yapip gondereyim diye ancak kalitesi cok dusuk.Sen corelden psd ye al. kirmizi yapmak istedigin yerleri sec.Yani soyle soyliyim kirmizi olmamasi gereken yerleri kes kalan yerede sirasiyla soyle yap

image/mods/grayscale
hemen ardindan
image/mods/duatone

acilan pencereden vermek istedigin rengi sec.Tonunu belirle ver gitsin.Yok yine yapamassan kaliteli gonder resmi ben yapip ustunede nasi yaptigimi yazip gondereyim
Bu mesajdan alıntı yap

wolwocapo

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2008 #8
tamam kardeşim ben deneyeyim olmazsa senin dediğin gibi yaparız saol
Bu mesajdan alıntı yap

wolwocapo

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2008 #9
kardeş senin dediğin gibi yapıyorum ama zemin kırmızı oluyor ama resimler değişiyor fark ettiysen resimlerde kırmızıdan tramlı şekilde mesela alt tarafta tv resmi varr o birebir yani zeminden farklı öle olabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-03-2008 #10
evet iste onu secimden cikaracaksin.Yani diyelimki attin hepsini sectin kirmizi ton vermek icin psd de herhangi bi secme araci seciyosun daha sonra yukaridaki sol tarafli kutucuklardan (-) eksi isareti tikla ve kirmizi olmasini istemedigin yerleri cikar.Daha sonra bas kirmiziyi resim de renk değiştirme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
resim, renk, deitirme