Resim & Fotoğraf hakkında....

Fotoğraf - Resim - Resim & Fotoğraf hakkında.... Sponsorlu Bağlantılar Değerli arkadaşlar resim ve fotoğrafı tanımlarken hata yapıyoruz. Resim=fotoğraf değildir. Fotoğraf=resim değildir. Yanlışmı biliyorum tartışalım buyrun yorumlarınızı yazabilirsiniz....

Mehmet Kaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet Kaya(49)

Grafiker / Mersin

Alt 02-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlar resim ve fotoğrafı tanımlarken hata yapıyoruz.

Resim=fotoğraf değildir.
Fotoğraf=resim değildir.

Yanlışmı biliyorum tartışalım buyrun yorumlarınızı yazabilirsiniz.Resim & Fotoğraf hakkında....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 02-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resim= çizdiğimiz
fotoğraf=çektiğimiz
kısaca yorumladım, anlaşılmıştır sanıyorum doğrumu yorumlamışım_?
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet Kaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet Kaya(49)

Grafiker / Mersin

Alt 02-07-2007 #3
Doğru dersiniz demesine ama maalesef doğru bilinmiyor ounun için forum açtım.
+ olarakta yazım ve imla hatalırımız o kadar çok ki hatalı olan tabelaları reklamları fotoğraflayıp bir kolleksiyon yapacam dijital ortamda derleyecem.
İnşalllah bu isteğimi gerçekleştirirsem burada yayınlarım.Resim & Fotoğraf hakkında....
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 02-07-2007 #4
neden olmasın memnuniyet duyarız eminim ilgi uyandıran bir koleksiyon olurResim & Fotoğraf hakkında....
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 03-07-2007 #5
resim= çizdiğimiz
fotoğraf=çektiğimiz
Bu mesajdan alıntı yap
belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2007 #6
resim çizdiğimiz
fotoğraf çektiğimiz

Ama fotoğraf da halk dilinde resim olarak kullanılıyor eski zamanlardan beri. Hatta bazı fotoğrafçılar bile vesikalık fotoğraf yerine vesikalık resim yazıyorlar Resim & Fotoğraf hakkında.... Ama tabi bizler işin bilincinde olduğumuz için dikkat etmeli ve çekilenlere FOTOĞRAF çizilenlere RESİM demeyi alışkanlık haline getirmeli ve dikkat etmeliyiz.

Teşekkürler bu konuya değişndiğiniz için.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 10-07-2007 #7
bu konuda göstemiş olduğunuz duyarlılığa teşekkür ediyorum.
Fotoğraf sanatının içinde bulunmaya çalışıyorum ve resim - fotoğraf çelişkilerini öncelikle kendi ailemle yaşıyorum. Ben yılmadan anlatmaya devam ediyorum edeceğimde. Forum üyelerimizin de bu konuya hassas davranmalarını bekliyorum. Eğitim okullarla sınırlı değildir.

Yanlış yazılmış tabelalar konusunda sizleri destekleyeceğim. Sevgi ve saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-07-2007 #8
yanlış yazılmış tabelalar dan inanın bende çok rahatsız oluyorum konuya deginmeniz çok iyi oldu.. herkese iyi çalışmalar ve basarılar
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 19-07-2007 #9
KONU :
Resim=fotoğraf değildir.
Fotoğraf=resim değildir.

Lütfen konu dağılımına sebep olmayınız...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-07-2007 #10
Olayı ingilizce olarak değerlendirirseniz picture; resim demektir.
Bizler Türk dilini kullanıyoruz ve Fotoğraf sanatında; çektiğiniz karenin adı FOTOĞRAF'tır, RESİM değil. Zaten dilimizdeki Fotoğraf'ın kelime anlamına bakarsak. Foto: IŞIK graf: GRAFİK veya ÇİZGİ anlamına geliyor. Yani FOTOĞRAF, ışığın oluşturduğu çizgi demek. Bana çektiğimiz kareye RESİM demek hiç mantıklı gelmiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
fotoğraf, fotograf, hakkinda, hakkında, resim, resim vesikalik bayan, vesikalik bayan resimleri