Resim i nasıl boyacagımı bilmiyorum...

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resim i nasıl boyacagımı bilmiyorum... Sponsorlu Bağlantılar ben bu resim i çizdim ama nasıl renkelendiriceğimi bilmiyorum...bir kaç kere denedim fakat çok yapmacık durdular..çizebiliyorum (yada ben öyle sanıyorum) fakat boyaymıyorum...sizce ne yapmam gerek ...yardım edebilir misiniz......

eyyubi0614 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eyyubi0614

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 13-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ben bu resim i çizdim ama nasıl renkelendiriceğimi bilmiyorum...bir kaç kere denedim fakat çok yapmacık durdular..çizebiliyorum (yada ben öyle sanıyorum) fakat boyaymıyorum...sizce ne yapmam gerek ...yardım edebilir misiniz...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 13-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshop kullanmayı biliyormusunuz? Yardım etmek isterim ama daha ayrıntılı bilgi vermelisiniz. nerde renklendirmek istiyorsunuz photoshop bilginiz ne derecede? çünkü bunu photoshop kullanarak renklendirmeniz gerek..
Bu mesajdan alıntı yap
murattanhu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

murattanhu

Ressam / İstanbul

Alt 13-09-2009 #3
ben bu resim i çizdim ama nasıl renkelendiriceğimi bilmiyorum...bir kaç kere denedim fakat çok yapmacık durdular..çizebiliyorum (yada ben öyle sanıyorum) fakat boyaymıyorum...sizce ne yapmam gerek ...yardım edebilir misiniz...

merhabalar,
ben blogumda bu konularla ilişkin eğitsel video'lar hazırlıyorum. umarım faydası olur.

2 şekilde boyayabilirsin. (grafik tablet kullanırsan daha kolay olur.)

resmi photoshopda açarsın, resmin üzerine yeni bir layer açıp, bu layer'ın modunu multiply yapar, fırçanın modu normal'de kalır bu layer üzerinde boyama yapabilirsin, bu durumda resmin orjinali kaybolmaz altta görebilirsin. sonra düzenlemelerini yaparsın,
yada
bu resmin üzerine direkt olarak fırçanla boyamaya başlarsın, kenar çizgilerini netleştirirsin.
kolay gelsin...
kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

eyyubi0614

Alt 13-09-2009 #4
photoshop u orta seviyeden biraz daha iyi biliyorum ama en azından bunu gerçekçi oalrak renklendirecek şekilde değil...yani daha önce hiç böyle bişey denemememiştim...renkelndiriyorum ama çizgi flimden çıkmış gibi duruyor..oyuncak gibi oluyor...
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 13-09-2009 #5
photoshop u orta seviyeden biraz daha iyi biliyorum ama en azından bunu gerçekçi oalrak renklendirecek şekilde değil...yani daha önce hiç böyle bişey denemememiştim...renkelndiriyorum ama çizgi flimden çıkmış gibi duruyor..oyuncak gibi oluyor...
Anladığım kadarıyla daha gerçekçi bir çizim yapmak istiyorsunuz. Ama bu şat diye olmaz. İnsanlar bunun için yılllarını veriyorlar..
Bir ucundan başlamışsınız zaten daha da uğraşarak varabilirsiniz istediğiniz sonuca. dediğim gibi birden bire olmaz.

eklediğim bir derste bu tarz elle bir çizimi nasıl daha gerçekçi yapabileceğinizi görebilirsiniz..

burada da işinize yarayacağını düşündüğüm dersler var. incelemenizi öneririm..
Bu mesajdan alıntı yap

eyyubi0614

Alt 13-09-2009 #6
derdim le ilgilendiginiz için teşekkür ederim gerçekten...
Sabırlı biriyimdir..Deneyerek ögrenerek ..her seferinde daha da ileri hedefleyerek başaracam inş...bu arada takıldıgım yerler olursa sizin gibi üstadlara da sormadan geçeyecem...
Bu mesajdan alıntı yap
murattanhu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

murattanhu

Ressam / İstanbul

Alt 13-09-2009 #7
benim favori bir tanıdığım var, xia taptara çalışmalarını incelemeni isterim.
kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 13-09-2009 #8
derdim le ilgilendiginiz için teşekkür ederim gerçekten...
Sabırlı biriyimdir..Deneyerek ögrenerek ..her seferinde daha da ileri hedefleyerek başaracam inş...bu arada takıldıgım yerler olursa sizin gibi üstadlara da sormadan geçeyecem...
Estağfurullah. Tabiki sormalısın hepimiz sorarak öğrendik.. Başarılar dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap