Resim Kenarlarını Silikleştirme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resim Kenarlarını Silikleştirme Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar Arkadaşlar Resimdeki gibi resmin kenarlarını nasıl silikleştirebilirim yardımcı olabilirmisiniz... zemindeki gri renk resimde yok resim backgroundsuz cs3 türkçe kullanıyorum nasıl yapabilirim ?...

ByKaraoqLu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByKaraoqLu

Webmaster / Sivas

Dosya23

Alt 01-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Arkadaşlar Resimdeki gibi resmin kenarlarını nasıl silikleştirebilirim yardımcı olabilirmisiniz... zemindeki gri renk resimde yok resim backgroundsuz cs3 türkçe kullanıyorum nasıl yapabilirim ?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Silmek istediğin bölgeyi seçim araçlarından biriyle seçerek (Lasso tool olabilir),
Select > Inverse, tekrar select > modify > feather ile açılan pencereden istediğiniz değeri verip ok dediğinizde işlem tamalanmış olur.
Rakamı yükseltirseniz geçiş daha yumuşak olacaktır..
Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
ByKaraoqLu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByKaraoqLu

Webmaster / Sivas

Alt 01-03-2013 #3
hocam anlattığınız şekilde sadece resim seçilebiliyor... Ama buldum silgiyi seçip silgi fırçasınıda 300 ü seçerseniz resimdeki gibi silinebiliyor...
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-03-2013 #4
hocam anlattığınız şekilde sadece resim seçilebiliyor... Ama buldum silgiyi seçip silgi fırçasınıda 300 ü seçerseniz resimdeki gibi silinebiliyor...
Yapamadıysan bu hocalıkda bi sıkıntı var demektir Resim Kenarlarını Silikleştirme

İlk select işlemi seçmek içindi.. İkincisiyse silmek için..
Atladığın bir nokta olabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap