resim kesmek istiyorum

Photoshop - resim kesmek istiyorum ...

resim kesmek istiyorum
sebograph isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

resim kesmek istiyorum

Alt 06-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar photoshopta resim kesmek istiyorum ama etrfını yeşil bir kaplamayla yapıyoduk bende corel kullanıyodum ama corelde bi resmi dekupe etmek çok zahmetli bi iş yardımcı olurmusunuz lütfen teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Red-Blooded isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Red-Blooded

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 06-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resimi kestikten sonra etrafına yeşil bant mı atmak istiyorsun ? Eğer doğru anladıysam crop aracı var... Kısayolu ( C ) Bu araç ile resmi istediğin gibi kestikten sonra resimin etrafına vermek istediğin bant rengini arkaplan rengi olarak ayarlıyorsun... Ardından İmage -- Adjustment-- Canvas size kısmına gelip ne kadarlık bi bant atmak istiyorsan ölçüsünü belirleyip onaylarsan istediğin olacaktır..
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2008 #3
bende bunu sorduğunu sandım ama
filter menüsünden Extract'ı seçmen gerekli eğer bunu soruyorsan yok ikisi de değil diyorsan biraz daha net anlatırsan yardımcı olmaya çalışırız kolay gelsin...

resim kesmek istiyorum

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 06-01-2008 #4
teşekkürler peymane bunu soruyodum ya daha önce yapmıştım ama pek photoshopta işim olmuyo kullanmayıncada unutuyo insan yardımlarınız için saolun
Bu mesajdan alıntı yap
kıvılcım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kıvılcım

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 06-01-2008 #5
extract kesim aracı pek sağlıklı sonuçlar vermeyebilir ben Pen Tool(p) aracıyla kesimler yapıyorum ve memnunum... tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 06-01-2008 #6
ya bende corel kullanırken pen tool u kullanıyorum ama kısayoldan yapmak için sormuştum onu normalde extracı kullanarak iş yapmam tabiki
Bu mesajdan alıntı yap
serveribrahim99 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serveribrahim99

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 06-01-2008 #7
extract kesim aracı pek sağlıklı sonuçlar vermeyebilir ben Pen Tool(p) aracıyla kesimler yapıyorum ve memnunum... tavsiye ederim
pek saglikliyi gectimmm.... hic iyi bir sonuc vermez... en iyisi pen ile dikistir...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
resim kesme