Resim Netliği-Piksel Dağılması

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resim Netliği-Piksel Dağılması Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar,bir sorum var yardım ederseniz sevinirim. Tasarımlarımı matbaaya götürdüğümde matbaacı tasarımlarımımın hatalı olduğunu söyledi,resmi yaklaştırdığımda piksel dağılması oluyor,ama matbaacı kendi yaptığı kartviziti yaklaştırdığında çok net görünüyor.Bunun yolu ...

SemacaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SemacaN(27)

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 02-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,bir sorum var yardım ederseniz sevinirim.
Tasarımlarımı matbaaya götürdüğümde matbaacı tasarımlarımımın hatalı olduğunu söyledi,resmi yaklaştırdığımda piksel dağılması oluyor,ama matbaacı kendi yaptığı kartviziti yaklaştırdığında çok net görünüyor.Bunun yolu nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tasarımlarınızı matbaaya 300dpi cmyk olarak götürürseniz sorun olmaz. Tabi çalışmalarınız içinde kullandığınız fotograf ve resimlerinde yüksek çözünürlükte olması gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap

SemacaN(27)

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 04-05-2011 #3
tamamdır,çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

SemacaN(27)

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 06-05-2011 #4
Söylediklerinizi denedim,rastgele çözünürlüğü iyi bir resimi RGB 72 DPİ ve CMYK 300 DPİ denedim,JPEG ile kaydettim.Yakınlaştırırken bozulma oranları neredeyse aynı.Oysa matbaacı yaklaşık 50 defa yaklaştırdı resimi,netliği süperdi.Bunun püf noktası varmış,ama söyleyemem dedi.Başka bir yolu var mıdır?

Bu CMYK 300 DPİ

Bu da RGB 72 DPİ
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-05-2011 #5
Püf noktası: "50 defa" büyüttüğünüzde de bozulmayacak kadar kaliteli bir resim kullanmak ... (Tabi bu sayı oldukca abartılı)
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-05-2011 #6
kullanılan döküman ne olursa olsun , 1:1 (%100) aştığınızda bozulmalar meydana gelecektir
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-05-2011 #7
kullanılan döküman ne olursa olsun , 1:1 (%100) aştığınızda bozulmalar meydana gelecektir
Bozulmalar elbette olacaktır ama bozulmanın da makul bir seviyede olması gerekir. Cephe kaplamaları için 5mx5m çalışmalar yapmıştım bu ölçülerde 1:1 resim kullanamayacağımıza göre kaliteli resim kullanmak tek çare ...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-05-2011 #8
Bozulmalar elbette olacaktır ama bozulmanın da makul bir seviyede olması gerekir. Cephe kaplamaları için 5mx5m çalışmalar yapmıştım bu ölçülerde 1:1 resim kullanamayacağımıza göre kaliteli resim kullanmak tek çare ...
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-05-2011 #9
semacan arkadaşımız dökümanın fazla büyütüldüğünü (50 defa) bozulmanın olmadığını dile getirmiş bende bir kullanılan döküman ne olursa olsun sözünün içeriği (tif, jpeg ... ebat,kalite ,çözünürlüğü..) ayrıca 1:1 ifadesinde ise birebir yani doküman gerçek ebatı 5mx5m ise siz bunu üzerinde büyütürseniz büyütme miktarın bağlı olarak bozulmalar olacaktır
Bu mesajdan alıntı yap

SemacaN(27)

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 06-05-2011 #10
50 defa dediğim elbette abartı,ama gerçekten çok fazla büyüttü.Benim çalışmamı Corel'e aktardı ve büyüttü.Kendi çalışması da corel üzerindeydi.Ben de marifet Corelde mi diye düşündüm.Corel ile Photoshop arasında netlik farkı olabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları