Resim-iş öğretmenleri grafikerlik yapabilir mi ?

Kantin - Resim-iş öğretmenleri grafikerlik yapabilir mi ? ...

guuggu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

guuggu

Öğrenci (Diğer)

Alt 21-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Grafikerlik eğitimi almayı düşünüyorum.Özel sebeplerden bu eğitimi memlekette almam gerekiyor.Bulunduğum ilde grafik tasarım bölümü yok, resim-iş eğitimi bölümü var.Eğitimi aşağı yukarı grafikerlikle aynı.Bölümü bitiren resim-iş öğretmeni oluyor ve diplomada da resim-iş öğretmeni yazıyor.Bu diplomayla grafikerlik mesleği yapılabilir mi ? Resmi kurumlar işe alır mı ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 23-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben lise son öğrencisiyim fikirlerim ne kadar tatmin eder bilemiyorum.Ama bu yaz staj yapmıştım bir reklam ajansında patronum Resim öğretmenliği mezunuydu.Ayrıca çalışan tasarımcılarda resim mezunlarıydı hep...Tamamen yetenek Resim-iş öğretmenleri grafikerlik yapabilir mi ?
Bende matbaa öğretmenliği okuyup grafiker olmayı planlıyorumResim-iş öğretmenleri grafikerlik yapabilir mi ?
Bu mesajdan alıntı yap

guuggu

Öğrenci (Diğer)

Alt 23-03-2008 #3
İlginiz ve değerli yorumunuz için teşekkürler graphiquer:>

Bu arada küçük bir araştırma sonucu gördüm ki resim-iş öğretmenliği, verdiği ders içeriği olarak grafikerliğe katkısı pek yok.Sanatsal olarak, sanat anlayışı ve el becerileri kazanmak açısından elbetteki tatminkar bir bölüm.Fakat grafikerlik için teorik ve daha çok pratik bir katkısı yok.Mesela iki bölümün derslerini karşılaştırırsak; -üniversitelere göre birazcık değişir- resim bölümünün sadece % 20-30 unun müfredatının grafik bölümleriyle aynıdır.

Bunun yanında graphiquer arkadaşın da dediği üzre yetenek ve tecrübe bu işte hem diplomanızdır hem de sürekli ilerlemenizi sağlayan, mesleğin olmassa olmazları.Bunu gördüm.

Bir grafikerin biyografisinde ilkokul mezunu olduğu ve sanat yönetmenliği yaptığı yazıyordu.Birçoklarının lise mezunu olarak çalıştığı zaten bilinen şeyler.

Yeni bir tartışma açmamak için şunu da eklemiş olalım: "Okulunu okumak" tabiiki tartışılamaz bir meseledir.
Bu mesajdan alıntı yap
aysgl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 25-03-2008 #4
resim öğretmenliği - grafik anabilim dalı mezunları grafikerlik yapabilio die biliorum ama yeteneğiniz varsa neden yapamayasınız ki eğer el çiziminiz kuvvetliyse bu işe bilgisayarda ve tablet kullanarak çizimler yaparak başlayabilirsiniz sonra zamanla tüm programları kavrayıp kendinizi geliştirirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-03-2008 #5
benim arkadasım ressam fakat iyi birde grafiker yani aysgl arkadasımın dediklerine katılıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
graffix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffix

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 25-03-2008 #6
Tamamen yetenek ve azim dielim
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 29-03-2008 #7
ben resim öğretmeniyim ve 5 senedir grafikerlik yapabiliyorum. soracağın bişeyler olursa çekinmeResim-iş öğretmenleri grafikerlik yapabilir mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
cicekuslu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cicekuslu(36)

Desinatör / İstanbul

Alt 15-04-2008 #8
ben lise de resim bölümünü bitirdim okuduğum bölümde her türlü mesleğin eğitimini aldık grafikerlik resim halı deseni çinicilik stilistlik okul sonunda herkes ne yapmak istiyosa o bölüm üzerin stajını yaptı bende grafikerliği seçtim onun üzerine stajımı yaptım sonrada öle devam ettim grafiker olarak ünivdede serigrafi okudum gene grafikerlik yaptım ama reklam ajansı piyasası ölünce benim zamanımda bende desinatörlüğe geçtim şimdi tşirt deesenleri kumaş desenleri çiziyorum
Bu mesajdan alıntı yap

guuggu

Öğrenci (Diğer)

Alt 19-04-2008 #9
Hepinize teşekkürler.Yolunuz açık olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
broken_wings isimli Üye şimdilik offline konumundadır

broken_wings

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 19-04-2008 #10
Ben resim bölümü okudum 2.sınıfta bölüm seçimi yaptık.Diplomam 2.anadal grafik tasarım.AİBÜ'den mezunum mesela Resim-iş öğretmenleri grafikerlik yapabilir mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
resim is ogretmeni