Resim Ölçekleme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resim Ölçekleme ...

Resim Ölçekleme
acemisiyim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acemisiyim

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Resim Ölçekleme

Alt 05-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar

Elimde bulunan yüksek çönürlüklü fotoğrafları imagesize ile pixel olarak küçültüyorum fakat fotoğrafdaki insanlar tıknaz tombul şekilsiz oluyor. Düzgün bir şekilde resimleri küçültmem için önerileriz neler ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 05-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Canvas size
Bu mesajdan alıntı yap

acemisiyim

Alt 05-06-2012 #3
Canvas Size ile nasıl yapacağım biraz açıklayabilirmisin ?
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-06-2012 #4
Arkadaşlar

Elimde bulunan yüksek çönürlüklü fotoğrafları imagesize ile pixel olarak küçültüyorum fakat fotoğrafdaki insanlar tıknaz tombul şekilsiz oluyor. Düzgün bir şekilde resimleri küçültmem için önerileriz neler ?
image size penceresi bu şekilde olmalı (özellikle zincir şekilleri). Canvas size ile olmaz..

Resim Ölçekleme
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-06-2012 #5
image size penceresi bu şekilde olmalı (özellikle zincir şekilleri). Canvas size ile olmaz..

Resim Ölçekleme
Önder Adem arkadaşımın affına sığınarak... Şu kutucukların işaretli olması gerekiyor.

Resim Ölçekleme

Web tasarımı çalışması yapmıyorsanız mümkün oldukça pixel yerine cm (santim) ile çalışın.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

acemisiyim

Alt 05-06-2012 #6
Web tasarım için değil. Güzel sanatlar lisesi okuyorum. Dönem ödevi için bir çalışma yapmam gerekiyor. Orada kullanacağım. İnternetten bir resim buldum onu küçültüp kullanmam gerekiyor. Verdiğiniz şekilde deniyorum şimdi. Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

acemisiyim

Alt 05-06-2012 #7
Önder Adem arkadaşımın affına sığınarak... Şu kutucukların işaretli olması gerekiyor.

Resim Ölçekleme

Web tasarımı çalışması yapmıyorsanız mümkün oldukça pixel yerine cm (santim) ile çalışın.
Dediğiniz şekilde yaptım fakat genişlik ve yüksekliği otomatik ayarlıyor benim istediğim genişlik ve yüksekliği kendim belirleyeyim. bunu yaptığım zaman resimdeki insanların şekli değişiyor Resim Ölçekleme
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-06-2012 #8
Dediğiniz şekilde yaptım fakat genişlik ve yüksekliği otomatik ayarlıyor benim istediğim genişlik ve yüksekliği kendim belirleyeyim. bunu yaptığım zaman resimdeki insanların şekli değişiyor Resim Ölçekleme
Onu yaptığınız zaman mecburen değişecek anca genişlik veya yükseklikten birini ayarlayıp diğer kısmı crop ile keseceksiniz veya canvas size ile ayarlayacaksınız.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 05-06-2012 #9
Onu yaptığınız zaman mecburen değişecek anca genişlik veya yükseklikten birini ayarlayıp diğer kısmı crop ile keseceksiniz veya canvas size ile ayarlayacaksınız.
Gerekli açıklamayı ma®tin yapmış, şöyle düşünün elinizde 10x20 cm bir görsel var siz bunun diagonalini bozmadan küçültmek istiyorsanız istediğiniz ölçülere göre değil dokümanın verdiği ölçülere göre yapmak zorundasınız yoksa görseliniz bozulur tıpkı 4:3 çekilen bir tv yayınının 16:9 bir ekrana kaplanmasında insanların genişlemesi gibi ama siz ben bu resmi 8x9 cm ölçülerinde kullanacağım derseniz o zaman yapmanız gereken ilgili programda bu şekilde bir çerçeve açıp resmin diagonalini bozmadan silme olacak şekilde yerleştirip croplayarak kesmektir.
Bu mesajdan alıntı yap

acemisiyim

Alt 05-06-2012 #10
Gerekli açıklamayı ma®tin yapmış, şöyle düşünün elinizde 10x20 cm bir görsel var siz bunun diagonalini bozmadan küçültmek istiyorsanız istediğiniz ölçülere göre değil dokümanın verdiği ölçülere göre yapmak zorundasınız yoksa görseliniz bozulur tıpkı 4:3 çekilen bir tv yayınının 16:9 bir ekrana kaplanmasında insanların genişlemesi gibi ama siz ben bu resmi 8x9 cm ölçülerinde kullanacağım derseniz o zaman yapmanız gereken ilgili programda bu şekilde bir çerçeve açıp resmin diagonalini bozmadan silme olacak şekilde yerleştirip croplayarak kesmektir.
Anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları