Resim Sergisi için Afiş Çalışması

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Resim Sergisi için Afiş Çalışması Sponsorlu Bağlantılar Tekrar merhaba arkadaslar. Buda 2. çalışmam. Herkese teşekkürler....

graphicer35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicer35

Webmaster / İstanbul

Alt 10-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tekrar merhaba arkadaslar. Buda 2. çalışmam. Herkese teşekkürler.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Everlost isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Everlost(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşım kızcan ama söliim ben yinede kullandığın resimler uyumsuz.mesela o takım elbiseyle resim çizen adam hiç samimi durmuyo çok yapay yani anlatabildimmi. Sergi gün ve saatini tabloya oturtman iii fikir ama orda kullandığın kalemde yanlış o kalem yerine bi sulu boya fırçası kullansan daha iii olurdu.Bide kenarlardaki kırmızı kutucuklar çalışmayı boğmuş.Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

graphicer35

Webmaster / İstanbul

Alt 10-09-2008 #3
Yok kardeşim estağfurullah neden kızayım. Bizden daha iyi olanların fikirlerinden mahrum kalırsak nasıl kendimizi geliştireceğiz? Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 11-09-2008 #4
öncelikle emeğine sağlık bencede fotoğraf cok alakasız bence o fotografı tamamen ordan kaldırıp üstte 2 resmi geliştirmekte fayda var die düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
fehimuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fehimuk

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 11-09-2008 #5
"sergi"nin ingilizce anlamını kullanmanızın özel bir nedeni var mı bilemedim.. zira "exhibition" serginin ismi gibi duruyor. görsel olarak da ( yeni başlamışsınız sanırım ) dolma kalem ve takım elbiseli adam hakkında söylenilenlere katılıyorum.
ayrıca tablo fikri iyi olabilir ama kullanılan tablo hiç estetik değil... demir aksam o kadar göze batıyor ki...
Bu mesajdan alıntı yap
edaylagrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

edaylagrafik

Grafiker / Ankara

Alt 11-09-2008 #6
Öncelikle emeğine sağlık. Fakat ben ilk yorum yapan Everlost arkadaşıma katılıyorum. Resim yapmak rahatlık ister takım elbiseli bir kişi rahat olamadığı için içindeki hayal gücünü tam yansıtamaz.O yüzden biraz çelişmiş sanırım taşıması gereken anlamla.(Tabi senin ordaki iman sergiye takım elbiseyle gelin çağrısı ise bişi diyememResim Sergisi için Afiş Çalışması bunun haricinde dolma kalem daha çok resmi yazışmalarda kullanılır. Birde belki hata değil ama tuvaldeki yazının tuvalin pespektifine uymamış olması beni rahatsız etti. Eminim daha rahat okunduğu için o şekilde yazdın ama resimden bahsedip pespektifi önemsememek garip olabilir. Sanatın bazı dallarında perspektif bilerek saptırılıyor belki sen o şekilde kullanmak istedin.Güzel olmuş. Seni daha ii çalışmalarda görmek isteriz.
Bu mesajdan alıntı yap

graphicer35

Webmaster / İstanbul

Alt 11-09-2008 #7
Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler fakat şunu bilmenzi istiyorum ki elimdeki malzemeye göre çalışıyorum.Yani hazır imajlarım yok elimde.Mesela demirleri görünmeyen bir tablo imajım yok. Artı sanırım adam orada resim yapıyor olarak algılanmış fakat o adam takım elbiseyle resim yapmıyor sergiyi geziyor. Yani bir tasarımı yorumlarken bence algılanmak istendiği gibi algılanmamalı imajlar. Örneğin geçen bir çalışmada içinde su olan bir bardak koymuştum imsakiye çalışmasına..Bardak beyaz şarap bardağı kabul fakat içerisindeki su. Arkadaşın birisi hemen ona dikkat çekmiş ne işi var orada şarap bardağının diyor.. İnsanlar su içerken bardak şekline bakmaz diye düşünüyorum. Kısacası verilmek istenen ana mesaj önemlidir benim için. Ben orada orucun su ile açılabildiği mesajını vermişsem oraya şarap bardağıda koyabilirim rakı bardağıda.İçerik önemli bence.
Tekrar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Hepsi benim için ayrı ayrı değerli.
Bu mesajdan alıntı yap

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 11-09-2008 #8
o adam takım elbiseyle resim yapmıyor sergiyi geziyor demişsin.arkasındanda Kısacası verilmek istenen ana mesaj önemlidir benım ıcın demişsin üzgunum ama kanımca yapan kişi çalışmayı sadece kendi bilir ve algılarsa o amacının dışındadır demektir.
Bu mesajdan alıntı yap

graphicer35

Webmaster / İstanbul

Alt 11-09-2008 #9
Peki oradaki insan sence elinde paleti olan ve resim yapan birisi imajımı veriyor yoksa takım elbiseyle sergi geze insan imajı mı veriyor?
Bu mesajdan alıntı yap

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 11-09-2008 #10
o insan ne elınde paletı olan bır ressama ne de sergi gezen bir bireye benziyor.adam havada kalmış biraz, bişeyle bağdaşmamış
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
afiş, Çalışması, icin, resim, sergisi