Resim üzerindeki kağıt desenini kaybetme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resim üzerindeki kağıt desenini kaybetme ...

marol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marol

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 23-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Elimde renklendirilmesi istenen bir resim var. Renklendirme konusunda bir problemim yok. Fakat resim hem eski hemde fantazi kağıdında bir resim. Scan ettiğimde resim üzerinde kağıdın desenleri beliriyor ve ben bu desenleri kaybetmek istiyorum. Blur ile buğulandırıp kaybetmek istediğimde resmin üzerindeki mimikler kayboluyor ve hayalet gibi duruyor. Resme fazla zarar vermeden resim üzerindeki kağıt desenini nasıl kaybedebilirim ???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vedfux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedfux

Grafiker / Trabzon

Alt 23-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resimden bir örnek görebilseydik iyi olurdu..?
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 24-11-2011 #3
Elimde renklendirilmesi istenen bir resim var. Renklendirme konusunda bir problemim yok. Fakat resim hem eski hemde fantazi kağıdında bir resim. Scan ettiğimde resim üzerinde kağıdın desenleri beliriyor ve ben bu desenleri kaybetmek istiyorum. Blur ile buğulandırıp kaybetmek istediğimde resmin üzerindeki mimikler kayboluyor ve hayalet gibi duruyor. Resme fazla zarar vermeden resim üzerindeki kağıt desenini nasıl kaybedebilirim ???

Resmi 45 derece açıyla çevirip tara. Bazen işe yarıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 24-11-2011 #4
Renklendirme yapabiliyorsanız, görsel üzerindeki desenleride stamp, spot healing, blur, smudge, burn, sponge, dodge tools ile temizlenebileceğini hatırlamanız gerekirdi?

En basitinden stamp ile doku yenileyin. %400 - %600 ideal çalışma alanıdır.
Bu mesajdan alıntı yap

marol

Grafiker / İstanbul

Alt 24-11-2011 #5
resim bu ve bi tane daha var buna benzer.

Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 24-11-2011 #6
Resmi 45 derece açıyla çevirip tara. Bazen işe yarıyor.
Evet, katılıyorum. Değişik açılarla taramak bazen değil; genellikle işe yarıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-11-2011 #7
Eğer açılı taramak işe yaramazsa parça parça renklendirebilirsiniz. Palto en kolay renkte seçip siyaha boyarsınız biraz noise eklersiniz aynı görüntü olur. Türbanı ayrı seçer beyaz renkte aynı işlemleri yaparsınız resmi dekupe edip arka planı silersiniz ve nette duvar texture diye küçük bir aramayla aynı resmi bulabilirsniz bu şekilde arkaplan da temizlenmiş olur. Yüz kısmı belki biraz uğraştırabilir oradada temiz bir bölge bulup stamp tool ile temizleyebilirsiniz. Anlatırken zor gibi görünebilir ama 20-25 dk içerisinde tamamlanabilir ...
Bu mesajdan alıntı yap

marol

Grafiker / İstanbul

Alt 26-11-2011 #8
yardımlarınız için teşekkürler söylediklerinizi denicem.
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 26-11-2011 #9
tarama iş baştan sakat. Birde digital fotografmaknası ile 50mm de netlik ayarının iyi yaparak tam cepheden çekerek deneme yap.
Bu mesajdan alıntı yap

marol

Grafiker / İstanbul

Alt 06-04-2012 #10
tarama işini denedim fena sonuçlar almadım. birazda photoshopta fln düzenledim e daha ne olsn
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları