Resim üzerine yazı yazma ??

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resim üzerine yazı yazma ?? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben yeni başladım photoshop'a . Deneme olarak bir metal müzik grubu olan arkadaşımın grubuna logo yapıcam. Kafamda belirlediğim bir ejderha fotoğrafı üzerine ejderha harfleri ile grubun adını ...

darKGuitarisT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darKGuitarisT

Hiç Biri / Bursa

ünlem

Alt 17-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben yeni başladım photoshop'a . Deneme olarak bir metal müzik grubu olan arkadaşımın grubuna logo yapıcam. Kafamda belirlediğim bir ejderha fotoğrafı üzerine ejderha harfleri ile grubun adını yazmak.

Örnek olarak :

http://t.wallpaperweb.org/wallpaper/...ragon38980.jpg

Bu fotoğraftaki yuvarlağın içerisindeki pentagramı silip yerine

http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA300_.jpg

Şu harfleri büyüterek LADON yazmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 17-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
* Fontu > denetim masası > font klasörüne ekliyorsunuz.

* Photshopu açıyorsunuz

* Yeni bir döküman (Ctrl + N) veya file new > yazıyı yazmaya başlıyorsunuz. Karakter hangi isimdeyse onu seçmeniz yeterli.

* Görseli ise sürükleyin bırakın çalışmaya..
Bu mesajdan alıntı yap
empatim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

empatim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-04-2012 #3
O harfleri kullanabilmen ve büyütebilmen için ya şeffaf olması yada yazı fontu olarak bilgisayarında bulunması gerekir. O yazıları temizlemek zor olur ve kalitesiz olur.

Ama arkadaşın dediği gibi önce fontu bilgisayarına yükle Yerel Disk C (Bilgisayarın hangi bölüme kuruluysa) > Windows > Fonts klasörüne yazı fontunu ekle ..

Photoshop programını kapatıp açtığında font otomatik tanınır.
Öncelikle yeni bir proje açın (New > File / Ctrl + N)
File > Open ile yada resmi photshop'a sürükleyerek projenize ekleyin.
Daha sonra
Fonts klasörüne eklediğin dosyayı yani yazı tipini photoshop'daki Yazı Aracını (Kısayol : T) seçerek yazı tipini seçtikten sonra yazın.
Bu mesajdan alıntı yap
darKGuitarisT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darKGuitarisT

Hiç Biri / Bursa

Alt 17-04-2012 #4
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Dragon Font'unu buldum yükledim. Fakat şöyle bir sorum olucak. İlk fotoğraftaki ejderhanın ön pençeleriyle tuttuğu yuvarlağın içindeki pentagramı silmem gerek. Aksi taktirde yazacağım yazı gözükmeyecektir. Yada nasıl gözükebilir kılabilirim yazıyı orada ?
Bu mesajdan alıntı yap