Resimdeki barkodu nasıl yaparım.

Ambalaj Tasarımı - Resimdeki barkodu nasıl yaparım. Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar konuyu uygun yere açabildim mi bilmiyorum ama barkod la alakalı bi yer bulamadım. Resimdeki barkod un özelliği nedir, nasıl yaparım elimde 20 küsür barkod no var bu ...

H.Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar konuyu uygun yere açabildim mi bilmiyorum ama barkod la alakalı bi yer bulamadım.

Resimdeki barkod un özelliği nedir, nasıl yaparım elimde 20 küsür barkod no var bu şekilde barkod yapmam gerekiyor.
Barkod Pro diye programım var ama bunu yapamadım.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
CorelDraw kullanıyorsan eğer onda mevcut...
Edit>Insert Barcod>Code 39 sekmesinde gerekli haneleri doldurarak işlemi tamamlayabilirsin...

Bu mesajdan alıntı yap

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #3
corel kullanmıyorum barkod programım var dediğiniz code 39 la yaptım ama resimdeki gibi geniş olmadı. Heralde bunu sonradan deforme etmişler ben yapıp bi okutturiim bakalım bi sorunu var mıResimdeki barkodu nasıl yaparım.
Çok teşekürler
Bu mesajdan alıntı yap
aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #4
Deforme edilmiş haklısınız... ben de kenardan tutup çekerek aynı boya getirdim. Barcodlar evrensel codlama şekilleri olduğu için hangi programda yaptığınızın önemi yok her halukarda okuyacaktır. Rica ederim...
Bu mesajdan alıntı yap

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #5
barkod u okuyo ama yanlış okuyo. 36C7A Olan Barkodu 36V7U olarak okuyo. Anlamadığım nokta orjinali de hatalı okuyo taratıp koyduğum numuneyi okutturuyorum anyı 36V7U diye okuyo. Ama sonuçta benim yaptığımı da orjinali de aynı okuduuna göre bi hata yoktur dimiResimdeki barkodu nasıl yaparım. devam edeyim mi böyle???
Bu mesajdan alıntı yap