Resimdeki efekt corelde yapılabilirmi?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Resimdeki efekt corelde yapılabilirmi? ...

stars isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

sitede arastirma yaptım ancak istedigim bilgiyi bulamadım veya fazla odaklanmaktan gozumden kacirdim...asagidaki resmde bulunan karenin arkasini p.shopta motion trail efekti ile yaptim...karenin arkasindaki ışık hüzmesini corel'de yapmak mumkunmudur acaba...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 23-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

sanırım böyle bir sonuç alabilirsin corelde yaptım bunu
Bu mesajdan alıntı yap

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-11-2010 #3

sanırım böyle bir sonuç alabilirsin corelde yaptım bunu
teşekkürler ama nasıl yapabilirim onu aciklarsan sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 23-11-2010 #4
siyah zemin için bir kare yap, yine siyah renkli daha küçük bir kare çiz aynı kareyi kırmızı renk vererek biraz daha öne kopyala her ikisini blend ile birleştir oldu bitti...
Bu mesajdan alıntı yap

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-11-2010 #5
teşekkürler kısmen oldu...bende arkaya dogru silinik cikmiyor...rica etsem detaylara inerek anlatirmisiniz? ya da konuya müdavim baska bir arkadaş yardimci olabilirmi acaba...teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-11-2010 #6
siyah zemin için bir kare yap, yine siyah renkli daha küçük bir kare çiz aynı kareyi kırmızı renk vererek biraz daha öne kopyala her ikisini blend ile birleştir oldu bitti...
siyah zemin icine bir kare yap (kare1)
yine siyah renkli daha kücük bir kare ciz (kare2)
aynı kareyi kırmızı renk vererek diraz daha öne kopyala (kare3)

benmi yanlış yorumluyorum yoksa 3 tane karemi ciziyoruz...eger 3 tane kare ciziyorsak; ilk cizdigimiz karen (kare1) ' nin anlamı nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 24-11-2010 #7
teşekkürler kısmen oldu...bende arkaya dogru silinik cikmiyor...rica etsem detaylara inerek anlatirmisiniz? ya da konuya müdavim baska bir arkadaş yardimci olabilirmi acaba...teşekkürler.
eğer öndeki kare ile arkadaki kare arasında mesafe çok ise istediğin görüntüyü alamamış olabilirsin bu blend yaparken arada kaç tane kopya olması gerektiği ile ilgili bir durum corel bunu otomatik olarak 20 olarak yapar siz bu sayıyı 100-1000 gibi bir sayı vererek istediğiniz görüntüyü elde edene kadar artırarak yapabilirsiniz... ve karelerin kontürleri olmaması gerekli blend yaptıktan sonra kontur rengini renk kartelasının en üstündeki boş kısıma sağ tıklıyarak iptal edin...

siyah zemin icine bir kare yap (kare1)
yine siyah renkli daha kücük bir kare ciz (kare2)
aynı kareyi kırmızı renk vererek diraz daha öne kopyala (kare3)

benmi yanlış yorumluyorum yoksa 3 tane karemi ciziyoruz...eger 3 tane kare ciziyorsak; ilk cizdigimiz karen (kare1) ' nin anlamı nedir?
arkadaşımızın örneğinde zemin rengi siyah olduğu için 1. kareyi siyah zemin verdik eğer siz beyaz olmasını veya başka bir renk olmasını istiyorsanız ona göre değiştirebilirsiniz ancak dikkat edin zemin olarak atadığınız renk ile altta kalacak olan karenin renkleri aynı olmak durumundadır...
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 24-11-2010 #8
burda gözükmez ancak önemli bir nokta atlanılmış

zemin tam siya değil de üst renkte kullanılacak renklerde içermeli. Yani üst renk mesela m:100 y: 100 ise k:100 olmalı

sonra içine yine aynı dolgu renginden 1. kareyi yapıp yana kaydır ve sadece içinden siyahı sıfırla belnd i sonra yap. İstediğin görüntüyü alırsın.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 24-11-2010 #9
İşlemler uygulandıktan sonra arkada kalan (kırmızı) karelere transparan Tool ile biraz şeffaflık kazandırılırsa daha yakın bir görüntü elde ediliyor...
Bu mesajdan alıntı yap