resimdeki efekti nasil yapabilirim ? bi türlü beceremedim

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - resimdeki efekti nasil yapabilirim ? bi türlü beceremedim ...

zermez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zermez

Öğrenci (Grafik) / Gaziantep

Alt 13-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

resimdeki efekti nasil yapabilirim ? bi türlü beceremedimarkadaşlar resimde gösterdiğim alanları birtürlü yapamadim. Gradient le denedim bi türlü beceremedim. anlatabilecek arkadaşlar yada bi örnek psd yapıp ekleyebilirmisiz üstad lar ? şimdiden çok teşekkürler.:worried:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Site içerisinde maske diye arama yapın... ben de bulmaya çalışacağım; olduğunu biliyorum ama olur da bulamazsam yeni bir ders hazırlarım. Eğer maskelemeyi biliyorsanız yapacağınız tek şey siyah ve beyaz renkli gradientli maske uygulamak.
Bu mesajdan alıntı yap
black_ayaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

black_ayaz

Öğrenci (Grafik) / Kayseri

Alt 14-04-2009 #3
Site içerisinde maske diye arama yapın... ben de bulmaya çalışacağım; olduğunu biliyorum ama olur da bulamazsam yeni bir ders hazırlarım. Eğer maskelemeyi biliyorsanız yapacağınız tek şey siyah ve beyaz renkli gradientli maske uygulamak.
Maske ile graident işinin görür...
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 14-04-2009 #4
Tarafımdan hazırlanan aşağıdaki dersleri inceleyiniz.Yapamazsanız tekrar yardımcı olurum.
Photoshop Dersleri:Photoshop da Maskeleme ile Kolaj Çalışması Yapalım Resimli Anlatım
Photoshop Dersleri: Gradient / Degrade Nedir? Öğrenelim.

2.Sorun için;

Bu mesajdan alıntı yap
attrition isimli Üye şimdilik offline konumundadır

attrition

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2009 #5
Arkadaşar anlatmışlar, teşekkür ederim!resimdeki efekti nasil yapabilirim ? bi türlü beceremedim
Bir yolda ben söyleyim.Rectangle çiziyorsun,tabii ayrı bi layerde ve istedigin rengde.Sonra Rectangle Tool götürüb hangi tarafının öyle görünmesini istiyorsan o tarafda seçim yapıyorsun.Sonra Mouse`un sağ tuşuna tıklıyorsun ve açılan menyudan Feather olanı seçiyorsun oradakırakamlarıise kendine uyğun ver dene.Hangisi hoşuna gitse o kalsın.
Başarılar!
Bu mesajdan alıntı yap
narabi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

narabi

Grafiker / Van

Alt 18-04-2009 #6
en kolay yolu ise silgini yumuşat layerini sil resimdeki efekti nasil yapabilirim ? bi türlü beceremedim
Bu mesajdan alıntı yap