Resimdeki efekti neyle/nasıl verebilirim ? Yardım..

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resimdeki efekti neyle/nasıl verebilirim ? Yardım.. ...

www2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

www2

Matbaacı / Ağrı

ünlem

Alt 06-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu resimdeki efetki Photoshop yada Dreamweaverle nası vereblirim? Photoshop bilgim az çok var ama dream. hiç yok . Çeşitli çizgi karakteri yapımı gibicesinden makaleler okudum ama hiçbirisi olmadı.Bi yardım edermisiniz videolu yada fotograflı anlatırsanız bi ömür duacı olurum.. birde pcde ps cs3 ve dream cs5 yükledim..

İstediğim şekilde tam alttaki resim.hatlar çok yumuşak.ve tatlı bi efekt var

Resim :
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Heretix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Heretix

Webmaster / Sakarya

Alt 06-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşım yeni olduğun gerçekten belli . Önce bi araştırma yap Dw ne işe yarıyor diye. Bunu Photoshopla yaparsın ama bayağı uzun süren bir çalışma olur...
Bu mesajdan alıntı yap

www2

Matbaacı / Ağrı

Alt 06-02-2011 #3
başka bir konuda(3 4 ay önce sormuştum) illusator gibi bişey olduğunu ve photoshopla yapılamayacağını söyledi.yapılsa bile bu görüntüyü vermeyeceğini söyledi bi arkadaş.ya dw yada corel gibi program tavsiye etti ancak kullanmayı bilmiyorum. hangi program yaparsa onu kurabilrm.ben nasıl yapıldığını sordum.videolu yada fotograflı anlatacak olan çıkarsa teşekkür ederim şimdiden.
Bu mesajdan alıntı yap

Heretix

Webmaster / Sakarya

Alt 06-02-2011 #4
Tavsiye yanlış verilmiş. Dreamweaver site design ve site dilleri tabanlı bir programdır. Ne yazıkki grafik yönü gelişmemiştir. İllustrator de bunu yapmak 1 -2 gününü alır, Photoshop da kısa sürer .

Bunun gibi birşey buldum

Yine Hiç 1 Yerde Rastlayamıyacagınız Güzel Bir Çalışma Çizgi Film Sevenlerin İşine Cok Yarar.
1) kendimize çizgi film gibi gorunecek tarzdan yapacagımız resmimizi seçiyoruz ben alttakini seçtim.
2) daha sonra Filter > Blur Guassian Blur Effectimizi radius değeri 3 olacak şekilde ayarlıyoruz. aşagıdaki resimdeki gibi.
3) Sonra Edit > Fade Guassian bLur menumuze geliyoruz. örnek aşagıdaki gibi.
4) Bu bolumde aşagıdaki Darken ayarını seçiyoruz. örnek:
5) Resmimiz tamamlanmış oluyor. örnek

Alıntıdır Resimdeki efekti neyle/nasıl verebilirim ? Yardım..

İstediğin sonucu elde edemediysen birazdaha kurcala Resimdeki efekti neyle/nasıl verebilirim ? Yardım..
Bu mesajdan alıntı yap

www2

Matbaacı / Ağrı

Alt 06-02-2011 #5
evet hocam bunuda görmüştüm ancak bu afiş değilde resimlerde tam elde edemedim sonucu.saolun yinede ama varsa başka öneri alabilirim diğer arkadaşlardan
Bu mesajdan alıntı yap

Heretix

Webmaster / Sakarya

Alt 06-02-2011 #6
Rica ederim ancak bunu bil ki bu resim illustratorde yapılması çok uzun sürer arşive göz atayım vardı böyle birşey bulursam koyarım . İyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap

www2

Matbaacı / Ağrı

Alt 06-02-2011 #7
tamam saolun bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
serdarock61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarock61

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 06-02-2011 #8
bu illustratorda live trace özellliği kullanılarak yapılabilir. üstüne de belki photoshopda guassian blur veya bi kaç filtre deniyerek elde edebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

www2

Matbaacı / Ağrı

Alt 07-02-2011 #9
peki nasıl yapıldığını anlatabilirmisiniz
Bu mesajdan alıntı yap