resimdeki nasıl yapılabilir?

Photoshop Dersleri - resimdeki nasıl yapılabilir? ...

mudeuet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mudeuet

Öğrenci (Grafik) / Amasya

Alt 30-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Resimdeki şekli photoshop ile adım adım nasıl yapılacağını bilen arkadaşları yardıma bekliyoruz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ne güzel olur biri çıksa anlatsa hemde görselliresimdeki nasıl yapılabilir?
Bu mesajdan alıntı yap
Ceydam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ceydam

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #3
merakla bekliyoruz..
Bu mesajdan alıntı yap
dizaynplus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 30-04-2009 #4
Bu resim 3d programı ile yapılmış bir resimdir. Eğerki photoshopta böyle resimler yapmak istiyorsanız çok uğraşmanız gerekli yansıma değerlerine bakılınca 3d bir görsel ve photoshop olmadı çok bellidir.

Fakat photoshopta yapılmaz diye bir ibare koymuyorum ama yapmak isteyen arkadaşlar bu kadar kalitelisini ve yansımaları bu kadar dikkat çekici yapamayacaklardır ve çok uzun zamanlarını alacaktır.

Fakt böyle çalışmalar yapmak istiyorsanız ai de birkaç effect var size yardımcı olacak. (ai de de yansıtmalarda böyle kalite olmaz.)
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(44)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #5
Bu resim 3d programı ile yapılmış bir resimdir. Eğerki photoshopta böyle resimler yapmak istiyorsanız çok uğraşmanız gerekli yansıma değerlerine bakılınca 3d bir görsel ve photoshop olmadı çok bellidir.

Fakat photoshopta yapılmaz diye bir ibare koymuyorum ama yapmak isteyen arkadaşlar bu kadar kalitelisini ve yansımaları bu kadar dikkat çekici yapamayacaklardır ve çok uzun zamanlarını alacaktır.

Fakt böyle çalışmalar yapmak istiyorsanız ai de birkaç effect var size yardımcı olacak. (ai de de yansıtmalarda böyle kalite olmaz.)
Kesinlikle aynı fikirdeyim. Hatta çoğu grafikerin bazı kolay 3D modellemelerini yapabileceği kanaatindeyim. Ben halen kurcaladığım Cinema 4D programını kesinlikle tavsiye ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
tango-mm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tango-mm(59)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 30-04-2009 #6

Böyle bir resmi freehand, illustrator, corel vb programlarlada yapabilirsiniz ben yukarida örnek olarak freehand de yaptigim resmi koyuyorum tabii ki benimki fazlasiyla özenilmis bir calisma degil ve bazi detaylari bilincli olarak eksik sadece yapilabilirligini göstermek icin koyuyorum...isteyen freehand formatta assagidan da indirebilir

Indir
Bu mesajdan alıntı yap
aloha34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aloha34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-05-2009 #7
bu resım 3D programında yapılmıs.yansımalardanda bellı oluyor zaten
Bu mesajdan alıntı yap
erokas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erokas

Eğitimci / Kocaeli

Alt 06-05-2009 #8
bence de 3D ... yoruma açık değil
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(44)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-05-2009 #9

Böyle bir resmi freehand, illustrator, corel vb programlarlada yapabilirsiniz ben yukarida örnek olarak freehand de yaptigim resmi koyuyorum tabii ki benimki fazlasiyla özenilmis bir calisma degil ve bazi detaylari bilincli olarak eksik sadece yapilabilirligini göstermek icin koyuyorum...isteyen freehand formatta assagidan da indirebilir

Indir
Kesinlikle bu şekilde de çizilebilir ki yüklediğiniz dosyada bunu net olarak görmek mümkün. Biraz el becerisi ve program hakimiyetiyle bunu yapmak mümkün. Lakin ben yine de 3D pratiğinin de gelişmesi açısından programlara bir göz atmanızı öneririm...
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-05-2009 #10
bence de 3D ... yoruma açık değil
Arkadaş freehand'de çok çok yakınını yapmış. Siz yoruma açmasanızdaresimdeki nasıl yapılabilir?

Ellerine sağlık tango-mm arkadaşım..Yararlı bir paylaşım olmuş..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları