Resimdekini nasıl yaparım.

Flash - Resimdekini nasıl yaparım. ...

Alt 07-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Flash öğrenmesini çok istediğim ama bir o kadarda bana zor gelen bir program. Geçenlerde bir sayfayı gezerken aşağıdaki resimdeki gibi bir flash dosyası gördüm. Konuyu biraz özetleyim,

Orada 6 tane rakam var ve her rakama tıkladığınızda ona ait olan ürünün resmi geliyor. Ve resime tıkladığınızdada o ürüne ait olan sayfaya gidiyor.

Bunun nasıl yapıldığını bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tam emin olmamakla birlikte resim olarak değişen yerlerin movie clip olması lazım ve alttaki rakamlarda birer buton. Her butona bastığınızda sol taraf sabit kalıcak resimlerin bulunduğuı movieclipler değişecek. 6 tane movie clip yaparak butonlara basıldığında bunları çağırtabilirsiniz. Movie cliplerin içinede resimere tıklanıldığında gerekli sayfaya gitmesi komutunu ''go to'' verirseniz yapılır diye düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 07-03-2008 #3
flash derslerimizi incelemenizi tavsiye ederim derslere çalışırsanız kolaylıkla yapabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-03-2008 #4
Ömer bey merhaba,

Başlığı açmadan evvel flash derslerinizi inceledim tabiki, ama bu işi yapabilecek bir derse rastlayamadım. Elbetteki ben anlamamış olabilirim (Ne aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz).

Sizden ricam bu işi yapabileceğim dersin hangi linkte olduğunu söyleyebilirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 07-03-2008 #5
bu tarz flaslar yapabilmeniz için olaya tabandan başlamanız gerekir. öncelikle programın tabanında amatör çalışmalar yapmaya başlayın daha sonra programlama bölümüne geçin yani kodlama olayına. anlayacağınız bunu direk yapmanız biraz zaman alır hatta programa yeni başladıysanız çok zor olur. iligli arkadaşlarımız bu konuda anlatım yapacaklardır saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
by_exploit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_exploit

Grafiker / Eskişehir

Alt 08-03-2008 #6
buna benzer flash var elimde fla gerçe buda basit bi flash isterseniz yardımcı olabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-03-2008 #7
Merhaba by_exploit yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ziraa çok önemli bir konu bu benim için. Sizden haber bekliyorum.

Ömer bey sizede ilginizden dolayı teşekkür ederim. En kısa zamanda temelinden başlayarak öğrenmeye çalışacağım Flash'ı.
Bu mesajdan alıntı yap
oppose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oppose

Grafiker / İstanbul

Alt 08-03-2008 #8
bu slide yanında js_flashrotator diye ayrı css kodları ile yapılıyo bi çok sayfada bu aralar bu kullanılıyo ama yerini css ye bırakmaya başladı kasa zamanda css ile daha güzel bi slide hazırlayabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
by_exploit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_exploit

Grafiker / Eskişehir

Alt 09-03-2008 #9
Merhaba by_exploit yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ziraa çok önemli bir konu bu benim için. Sizden haber bekliyorum.

Ömer bey sizede ilginizden dolayı teşekkür ederim. En kısa zamanda temelinden başlayarak öğrenmeye çalışacağım Flash'ı.

msn eklerseniz hallederiz Resimdekini nasıl yaparım.eace1:
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
resimdekini, nasl, yaparm