Resimi yana sığdırmak

InDesign - Resimi yana sığdırmak ...

Resimi yana sığdırmak
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Resimi yana sığdırmak

Alt 17-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşalar indesing hakkında hiçbir bilgim yok uğraş uğraşa çözmeye çalşıcam ve yapmam gerekende bir dergi var.Sorum Şu aşağıdaki resimde bir resim ve üstünde resim var resim yazının üstüne geliyor.yazıları sola sıkıştırıp resmi ise o olan yerde bırakmak istiyorum.Sunuşları bilirisiniz.O şekilde yardımcı olurmusunuz
Resimi yana sığdırmak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bygrafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 17-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ctrl + Alt + W kombinaosyonuya Wrap Text Arround Paneli Açıp. Wrap Arround bounding box seçeneği tıklarsan olur. butonnların üzerinde mousu getirirsen isimleri çıkar. kolay gelksin iyi çalışmlar. bu arada resim seçili halde olacak paragraf ayarlanı da window menusunden paragraf paletini açarsan yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #3
Peki mavi olan yerler kenar boşlukarı matbaa da kesim için uygun değilmi?
Bu mesajdan alıntı yap
ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 17-04-2008 #4
Resimle anlatmak istedim baranbayy, umarım işine yarayacak.
Kolay gelsin.
Kenar boşlukların da iyi görünüyor iplik dikiş olacağını tahmin ederek söylüyorum.
Ama sağ sayfa için sola, sol sayfa içinde sağa daha fazla pay verirsen daha okunaklı olur kanaatindeyim.

Resimi yana sığdırmak

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 17-04-2008 #5
indesignede sayfa açılırkern traşpaylarını verebilirsin. yada sayfa açıkken File Document setup ı tıklayıp ordan more options seççeneğini aktif hale getirdiğin zaman aşağıda bleed yazan yere 3 mm yazarsan her taraftan traj paylarını da ayarlamış olursun. işi traşa taşırarak çalışırsın daha kolay olur örneğin derginin kesilmiş hali 21x29,7 ise + 3 mm(en az) traş payı verirsen yeterlidir.
Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #6
Arkadşlarım çok teşekkür ederim.Çok iyisiniz.Benim burada (tokat'ta) indesing i öğrenme gibi bir şansım yok.Ama hiçte bilmiyoum.Bir şeyi öğrettiniz.Umarım tamamen öğrenirim.Başınızı sık sık ağrıtıcam çok tşk.Alllah razı olsun
Bu mesajdan alıntı yap

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 17-04-2008 #7
soruların oldukça bu konu altında yazmaya devam edebilrisin. elimizden geldiğince yardımcı olacağız inşallah. indesigne ile 3 ay önce tanıştım tüm dergilerimi onunla yapıyorum çok büyük bir velinimet. çalışırken öğreniyorsun zaten.
Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #8
indesignede sayfa açılırkern traşpaylarını verebilirsin. yada sayfa açıkken File Document setup ı tıklayıp ordan more options seççeneğini aktif hale getirdiğin zaman aşağıda bleed yazan yere 3 mm yazarsan her taraftan traj paylarını da ayarlamış olursun. işi traşa taşırarak çalışırsın daha kolay olur örneğin derginin kesilmiş hali 21x29,7 ise + 3 mm(en az) traş payı verirsen yeterlidir.
Kardeşim dediğin şekilde böyle oldu.Dergim Bittiğinde A4 bir degi olacak yazılarda kaybolma kesilme olmaz değilmi?

Resimi yana sığdırmak

yADA şöyle sorayım Benim çalışacağım alan içtekimi ortadakimi baştaki çizgimi
Bu mesajdan alıntı yap

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 17-04-2008 #9
dıştaki kırmızı çizgi traş payıdır. ortadaki siyah ise senin sayfandın yani o çizgiyi geçen yerler traş alınınca gidecektir sadece o çizgi içindekiler kalacak. Ortadaki pembe çizgi ise marj payındır. yanı yazılarının içinde olacağı bölüm. onu mizanpajına göre ayarlamlısın yaptığın işin sayfa sayısına göre hatta tel dikiş mi amerikan ciltmi olacağına göre marjlarını ayarlamalısınki katlamalarda yazıların ortadan kaybolmasın. bu arada traş çizgin çok geniş oldu onu 3 mm yapsan daha iyi olur.
Kolay gelsin.

Bide cetvell üzerinde sağ tıklayıp milimetreyi seçersen daha iyi olur ölçülerini daha rahat görürsün.
Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #10
World Belgesinde Hazırlanmış bir dökümanım var (resimde görüldüğü gibi). Bunun kılavuz çizgilerini kaybetmeden yani o şablonu bozmadan nasıl alabiliriz?Resimi yana sığdırmak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
resimi, sığdırmak, yana