Resimin arkaplanı nasıl bulanıklaştırılır?

Photoshop Dersleri - Resimin arkaplanı nasıl bulanıklaştırılır? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar şahsı önplana çıkartmak için arkaplanı nasıl bulanıklaştırabilirim ama şahıs normal kalacak ? yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk. :smile:...

NewInk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NewInk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 12-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar şahsı önplana çıkartmak için arkaplanı nasıl bulanıklaştırabilirim ama şahıs normal kalacak ? yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aspendos3131 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aspendos3131

Öğrenci (Grafik) / Tekirdağ

Alt 12-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
senn için bunu fotograflarla anlatıcam ders linkini veririm (: ama :artipuan: unutma burda senin için uğrasacam Resimin arkaplanı nasıl bulanıklaştırılır?
Bu mesajdan alıntı yap
NightLord.28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NightLord.28

Öğrenci (Diğer) / Giresun

Alt 12-12-2010 #3
bak pencil tools ile kendi şahsını seç sonra selectten inverse yap ve blur efekti ver...
Bu mesajdan alıntı yap
aspendos3131 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aspendos3131

Öğrenci (Grafik) / Tekirdağ

Alt 12-12-2010 #4
karakterin için bi foto sec ac sonra blur tool(bulanıklaştırma aracı) nı seç,strength(kuvvet) 100 olması gerek bu çok önemlidir yoksa az bulanıklasır , bulanık olmasını istediğin yerlerin üstünde sürükleyerek yaparsın istediğin fırca boyunutu yukardaki aşağı ok kısmından yapabilir gelen seceneklerde istediğin fırçayı ve boyutunu seçebilirsin seçtikten sonra bulanık olmasını istemediğin yerlerin hepsinin üstünden geçip işlemini tamamlayabilirsin

Bu kadar Bi dahaki sorunlarında görüşmek üzere unutma :artipuan: (: Resimin arkaplanı nasıl bulanıklaştırılır?
Bu mesajdan alıntı yap
GlooM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GlooM

Grafiker / İstanbul

Alt 13-12-2010 #5
Blur tool ile sağlam bir sonuç alamazsın. Pen tool ile çizip sağ tıklayım make selection a tıkla ama featheri 1.5 yada 2 verki keskin olmasın, sonra o layeri ayır yada arka planı ayır o sana kalmış. Ardından arka plana filter/blur/lens blur de
Bu mesajdan alıntı yap
NewInk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NewInk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 13-12-2010 #6
hepinize teşekkürler arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
MeDxxCeZir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MeDxxCeZir

Öğrenci (Grafik) / Bolu

Alt 26-01-2011 #7
http://img508.imageshack.us/i/fotoraf0077.jpg/

Bak arkadaşım bu resmin ilk hali (resimdeki bnm xD) karışık dağınık bi ortamda çekilmiş bir fotoğraftı kendi kafama göre efektlerle düzeltmeye çalıstım derken aşagıdaki gibi güzel bir efekt ortaya çıktı.

http://img28.imageshack.us/i/fotoraf0077.jpg/

buda resmin son hali kendimi ön plana çıkardım+ fırçayla bikaç çizim derken güzel bişey oldu.
bulanıklaştırma için Radyal bulanıklıktan faydalandım.İlk önce yakınlaştıran bulanıklığını yaptım tam kendime odakladım(odaklama kısmı önemli) daha sonra aynı yerden (radyal) döndürme bulanıklığı yaptım aynı bölgeye odaklı.ben hariç diğer bölümler bulanık gördüğün gibi.Bu yöntemle geçişler falan doğallıgını kaybetmemiş oluyo.Daha sonra sünger aracından faydalandım.Arka planın rengini hafiften aldımki ben ön plana çıkıyım.Soldurma aracı ve yakma aracıda önemli gerekli olabiliyo.Filtreden ışık efektlerinden kafama göre yakışanını koydum + olarak.Türkçe Photoshop biliyorum kusura bakma türkçe anlattım.
Sana tavsiyem nasıl yapıcam diye saatlerini harcama.Tabi internetten yardım al fakat baktınki bulamıyosun ..Deneyerek çözüme ulasırsın .Ben photoshop un öyle sadece derslerle öğrenilebileceğini sanmıyorum.Sürekli merak etmelisin yeni yöntemler denemelisin.Sacma olabilir belki yaptıkların hani baksan buda ne bişeye benzemiyo diyebilirler fakat böyle böyle deneye deneye o saçma dedikleri seyleri birleştirirsin bi gün güzel bişey ortaya çıkar unutma.Tek olarak çirkin ama diğer efektlerle güzel olabilir.denemekten merak etmekten vazgeçme.
Bu mesajdan alıntı yap