Resimleri büyütünce kalite düşüyor nasıl düzeltebilirim.

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resimleri büyütünce kalite düşüyor nasıl düzeltebilirim. Sponsorlu Bağlantılar üst de bulunan resim hazır bir fotoraf altındaki resimde benim oynarak düzeltmek istediğim resim üstedeki resim gibi nasıl netleştirebilirim.Sağolun yardımcı olacaklar için....

usatr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

usatr(31)

Eğitimci / Ankara

Alt 28-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Resimleri büyütünce kalite düşüyor nasıl düzeltebilirim. Resimleri büyütünce kalite düşüyor nasıl düzeltebilirim.

Resimleri büyütünce kalite düşüyor nasıl düzeltebilirim. Resimleri büyütünce kalite düşüyor nasıl düzeltebilirim.

üst de bulunan resim hazır bir fotoraf altındaki resimde benim oynarak düzeltmek istediğim resim üstedeki resim gibi nasıl netleştirebilirim.Sağolun yardımcı olacaklar için.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Maalesefki bunu fotoğrafı çekme anında sağlayabilirsiniz... Netliği düşük olan bir fotoğrafı daha sonra düzeltebileceğinizi sanmıyorum...
Bir şekilde düzeltilse bile; üstteki fotoğrafta olan netliği sağlayamazsınız...
Bu mesajdan alıntı yap

usatr(31)

Eğitimci / Ankara

Alt 28-07-2009 #3
Bir iş aldım ellerinde eski küçük boyutlu resimler var onlarda büyütünce bozuluyor Ankara da birkaç fotorafcı ile konuştum o kadar uçuk fiyatlar çektiler ki bana hiç para kalmıyor cebimden tamamlamam gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2009 #4
Resimleri nerede kullanacaksın ve hangi boyuttaki işlerde...
Bu mesajdan alıntı yap
Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 28-07-2009 #5
bu konuda kesinlikle müşteriyi bilgilendirmeniz gerekli bu fotoğrafları eğer ki baskı da kullanacaksanız kesinlikle çok kötü sonuçlar çıkacaktır, üzerinde oynarak belirli bir boyuta getirebilirsiniz ama örnekdeki kaliteye kesinlikle gelmez, müşterinize ya kaliteli fotolar vermesini ya da bu işin çok kötü sonuç vereceğini soylemelisiniz, sizden alıp bir başkasına da verse işi sonuç aynı olacak. işi kaybetmemek için müşteriye bu bilgiyi vermeden çalışmayı yapmamanızı öneririm.
iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

usatr(31)

Eğitimci / Ankara

Alt 28-07-2009 #6
Bir gece club sitesinde kullancağım.1600*1200 ama olmuyor o zaman çok daha bozuluyor.1024*800 boyutlarında kullanacağım flashda arka plan olarak kullnacağım.
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2009 #7
bu konuda kesinlikle müşteriyi bilgilendirmeniz gerekli bu fotoğrafları eğer ki baskı da kullanacaksanız kesinlikle çok kötü sonuçlar çıkacaktır, üzerinde oynarak belirli bir boyuta getirebilirsiniz ama örnekdeki kaliteye kesinlikle gelmez, müşterinize ya kaliteli fotolar vermesini ya da bu işin çok kötü sonuç vereceğini soylemelisiniz, sizden alıp bir başkasına da verse işi sonuç aynı olacak. işi kaybetmemek için müşteriye bu bilgiyi vermeden çalışmayı yapmamanızı öneririm.
iyi çalışmalar.
Arkadaşıma aynen katılıyorum .Benimde son söyleyeceğim budur...
Size 'tamam ver başkasına yaptırırım dese dahi, istediği sonucu başka yerdede alamayacağını görecektir...

Bahsettiğiniz yer ile çalışmadan önce bize danışmanız çok iyi olmuş...
Aksi takdirde boş yere ücret ödemiş olurdunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 28-07-2009 #8
eğer full flash bir tasarımın komple arkaplanında kullanacaksan üzerinde biraz oynamalar yaparak düzeltebilirsin baskı işi değilse sorun çıkmaz ama yine de üstteki kadar kaliteli olmaz. 1600x1200 diye bi web öçüsü yok, olamaz.
bence fotoyu orijinal şekliyle değil renk düzenleriyle oynayarak kullanırsan çeşitli efektlerde bozukluğu fazla belli olmayacaktır,
ya da en güzeli müşteriden daha kaliteli resim istemek.
Bu mesajdan alıntı yap

usatr(31)

Eğitimci / Ankara

Alt 28-07-2009 #9
Bana resimler hazır dediler bir verdiler resimler ufak ne yapalım verecez artık fotografcıya karı hata bende resimleri hazırlayıp verecez dediler boyutları söylemedim.
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2009 #10
Bu sonucda bir site tasarımı değil mi?
Boyutları az çok tahmin edilmeliydi...
Dediğimiz gibi daha iyi kalitede fotoğraflar gerektiğini iletin ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları