Resimleri web de daha güzel göstermek için yöntemleriniz nelerdir?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resimleri web de daha güzel göstermek için yöntemleriniz nelerdir? ...

kvcatak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kvcatak

Webmaster / Iğdır

Alt 17-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Internet sitelerini yapmam için müşterilerden resimleri alıyorum fakat çoğusu bu resimleri kendi makinaları ile amatör bir şekilde çekiyor. Kimisi yamuk, kimisinde ışık berbat yani resimleri yapmış olduğum siteye bıraktığımda çirkin oluyor.

Bunun için bir sürü işlemden geçirmem gerekiyor. Köşelerini oval yapıyorum stroke falan vererek göstermeye çalışıyorum ama bunun amatör bir yöntem olduğunu biliyorum. Mesala yapmak istediğim borderların resmin içine doğru veya dışına doğru şekiller oluşturmak ve resimleri daha bu şekilde efektlendirmek istiyorum.

Bunun için örnek olarak bakacağım çalışmalar var mı?
Internette hazır psdlere ulaşmam için ne diye aratmam gerekiyor.
Kısacası resimlere border uygulama hakkında bilgi almak istiyorum.
Yardımlarını için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irfanview41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irfanview41

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 04-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle efekt vermek için Blending Options'u kullanabilirsin.Yukarıda Filter diye bir katman daha var ordanda efekt verebilirsin.Kurcalamanda yarar var.
PSD dosyaları için Psd Dosyalar Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
emre3232 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre3232

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 04-08-2012 #3
irfanview41'inde dediği gibi tamamen katman stillerini ustaca kullanmaktan geçiyor.Yeniysen hazır stilleri kullanarak değiştir ayarlarını.
Bu mesajdan alıntı yap