Resimlerin yayık durmaması için

Web Tasarımı - Resimlerin yayık durmaması için ...

djilkay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djilkay

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

ünlem

Alt 09-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba . Benim bir sıkıntım varda . Siteye attığımız resimler çok yayık duruyor. Mesela, ................................ da slider bölümünde resimleri küçülttük fakat resimler çok yayık duruyor. Diğer sitelerdeki gibi birşey yapamıyorum. Nasıl yapmam gerekiyor sizce? Nasıl yayık durmaması gerekiyor?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

TRY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TRY(36)

Grafiker / Kocaeli

Alt 13-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kullandığın resimleri gösterilecek alandaki ölçülere göre kesmen yeterli olacaktır.
Örneğin 700 X 500px lik resimleri 600 x 200 px lik alanda göstermeye çalışırsan otomatik olarak resimler yanlara doğru yayılacaktır. Photoshop gibi bir program kullanarak resimlerini Uygun ebatlara getirdikten sonra siteye yüklemelisin.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
djilkay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djilkay

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 15-08-2011 #3
Teşekkür ederim fakat resmi uygun boyutlara getirince yayık duruyor. resim üzerinde crop yapmak istemiyorum da . neyse artık crop yapıcaz başka çare kalmadı
Bu mesajdan alıntı yap
Esgraf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Esgraf

Webmaster / İstanbul

Alt 15-08-2011 #4
merhaba uygun boyutlar 870px genişlik , 356px yükseklin photoshopta bu ebatlarda çıktı alırsanız kaymalar olmayacaktır. 365px yüksekli vermişsiniz bundan dolayı biraz yayık durmuş
Bu mesajdan alıntı yap