resme efekt verme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - resme efekt verme ...

resme efekt verme
tekkanat34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tekkanat34

Grafiker / Konya

resme efekt verme

Alt 25-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

resme efekt verme
resme efekt verme
resme efekt verme

Merhaba Arkadaşlar bi konuda yardımınızı almak istiyorum
resimleri bu türde efekti nasıl verebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 25-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Burada siyahlar tam siyah. Bunun için değişik ve karmaşık yollar olabilir ama ps de pozlama değerlerinden biri olan offset ayarını biraz aşağı çekerek iyi bir siyah elde edilebilir, exposure değerinide çok az yukarı al. Sonra yüz pürüzsüzleştirme eklentileri var. Neat image gibi . Onda ince ama güçlü bir pürüzsüzleştirme ayarına getirmen lazım. Yüzün parlak yerlerinde çok az dodge tool uygulayabilirsin. ve +20-30 civarı kontrast verirsen buna yakın birşeyler çıkabilir diye düşünüyorum. Fotoğrafın orjinalide önemli tabi. Ben en kısa yoldan en az işle anlatmaya çalıştım. DEDİĞİM GİBİ FOTOĞRAFIN ORJİNALİ ÇOK AÇIKSA BURDAKİ ANLATTIKLARIM PEK İŞİNE YARAMAZ.
Bu mesajdan alıntı yap

tekkanat34

Grafiker / Konya

Alt 25-12-2011 #3
Burada siyahlar tam siyah. Bunun için değişik ve karmaşık yollar olabilir ama ps de pozlama değerlerinden biri olan offset ayarını biraz aşağı çekerek iyi bir siyah elde edilebilir, exposure değerinide çok az yukarı al. Sonra yüz pürüzsüzleştirme eklentileri var. Neat image gibi . Onda ince ama güçlü bir pürüzsüzleştirme ayarına getirmen lazım. Yüzün parlak yerlerinde çok az dodge tool uygulayabilirsin. ve +20-30 civarı kontrast verirsen buna yakın birşeyler çıkabilir diye düşünüyorum. Fotoğrafın orjinalide önemli tabi. Ben en kısa yoldan en az işle anlatmaya çalıştım. DEDİĞİM GİBİ FOTOĞRAFIN ORJİNALİ ÇOK AÇIKSA BURDAKİ ANLATTIKLARIM PEK İŞİNE YARAMAZ.
ben sana söyle anlatıyım fakr ettiysen fotografşarın üçüde sonradan cızılmıs gıbı duruyor ve anısmasyon gıbı duruyor. bu anısmasyon gıbı gozukmesını nasıl saglayabılırız.
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 25-12-2011 #4
ben sana söyle anlatıyım fakr ettiysen fotografşarın üçüde sonradan cızılmıs gıbı duruyor ve anısmasyon gıbı duruyor. bu anısmasyon gıbı gozukmesını nasıl saglayabılırız.
Burda yapılan retouch işlemi. Gerçekten zordur . İyi bir ışık bilgisi ve teknik bilgi ister. Bende yapıyorum ama basitçe yapıyorum . Burdakinin bir benzeri aşağıdaki videoda var.

Bu mesajdan alıntı yap

tekkanat34

Grafiker / Konya

Alt 25-12-2011 #5
tesekkurle saolasın ben bıraz ugrasayım bakalım ne kadar yapabılecegım
Bu mesajdan alıntı yap