Resmi bu şekilde nasıl ovel yada basık yapabilirim???

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resmi bu şekilde nasıl ovel yada basık yapabilirim??? Sponsorlu Bağlantılar Resimdeki gibi düzgün oval bi hattı nasıl sağlayabilirim...

Pisiprens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Pisiprens

Grafiker / İstanbul

Alt 20-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Resimdeki gibi düzgün oval bi hattı nasıl sağlayabilirim

Resmi bu şekilde nasıl ovel  yada basık yapabilirim???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

1965seyfo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1965seyfo

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 21-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu şekilmi

Bu mesajdan alıntı yap

Pisiprens

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2011 #3
bu şekilmi

Hocam resmi bozmadan yapmam lazım sadece alttan ve üsten basık oması lazım Oval bişekilde ..
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2011 #4
Canım şimdi bunu yapman için ( elindeki resimin belirli kısımlarını ovalleştirmen için ) Çalışmanın elinde layerli olarak bulunması lazım... Çalışma bu şekildemi yoksa bütünmü ?
Bu mesajdan alıntı yap
efrom_cs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-09-2011 #5
Çok profesyonel değilim ama belki bi fikir olabilir.
Crop kullan.. Elipse tool ile dört tarafını da sec. Cerceveye istediğin sekli vermis olursun ardndan da kes gitsin. Aksi durumda söylediğin sey "layer"lı hali olmadan yapamazsın, ya da layerları kendin oluşturmalısın. Her bir objeyi tek tek secip "layer via cut" ile ana fotodan cıkartırsın, ardından arka planın bulunduğu layerda bahsettiğin ovalleştirme işlemini yaparsın, snra da diger layerların boyutlarını ona göre ayarlarsın. Yalnızca arka planında bozulma olur, o da fazla farkedilmeyecektir-diye tahmin ediyorum-.
Bu mesajdan alıntı yap

Pisiprens

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2011 #6
Canım şimdi bunu yapman için ( elindeki resimin belirli kısımlarını ovalleştirmen için ) Çalışmanın elinde layerli olarak bulunması lazım... Çalışma bu şekildemi yoksa bütünmü ?
Ben kendim buna benzer bişey yapcam çalışma elimde yok jpeg haliyle mevcut yardımcı olursan sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap

Pisiprens

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2011 #7
Çok profesyonel değilim ama belki bi fikir olabilir.
Crop kullan.. Elipse tool ile dört tarafını da sec. Cerceveye istediğin sekli vermis olursun ardndan da kes gitsin. Aksi durumda söylediğin sey "layer"lı hali olmadan yapamazsın, ya da layerları kendin oluşturmalısın. Her bir objeyi tek tek secip "layer via cut" ile ana fotodan cıkartırsın, ardından arka planın bulunduğu layerda bahsettiğin ovalleştirme işlemini yaparsın, snra da diger layerların boyutlarını ona göre ayarlarsın. Yalnızca arka planında bozulma olur, o da fazla farkedilmeyecektir-diye tahmin ediyorum-.
Fikir için teşekkürler... Ama dediklerini yapsamda resim yine bozuluyor...Daha önce photoshopta metin yazarken karşılaşmıştım bu şekilde alttan ve üsten basık yapabiliyorduk ovallik verebiliyorduk ama nasıl yapıldığını hatırlayamaıyorumm....
Bu mesajdan alıntı yap
1965seyfo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

1965seyfo

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 22-09-2011 #8
CTRL+SHİFT+X la. Denemeler yap istediğin Sonucu Bulursun
Bu mesajdan alıntı yap