Resmi canvas veya image size yerine manuel küçültme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resmi canvas veya image size yerine manuel küçültme Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar ben wallpaperlar üzerinde çalışırken bazen soldan ya da sağdan ya da her iki taraftan kesmem gerekiyor. Bunu canvasla yapıyorum. Ama bazen çok ya da az kesiyorum. Bu ...

jimraynor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jimraynor

Hiç Biri / Antalya

Alt 13-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar ben wallpaperlar üzerinde çalışırken bazen soldan ya da sağdan ya da her iki taraftan kesmem gerekiyor. Bunu canvasla yapıyorum. Ama bazen çok ya da az kesiyorum. Bu kesim işlemini elimizle ayarlayamıyor muyuz. Aynı worddeki sağ sol hizası vs. gibi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 13-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sağda bulunan katman bölümünden resme çift tıkla ve çıkan ekrana tamam de , ardından
ctrl + t ye bas ve istediğin şekilde ayarla..
Bu mesajdan alıntı yap
jimraynor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jimraynor

Hiç Biri / Antalya

Alt 18-09-2012 #3
Sizin bu dediğinizde resmi herhangi bir yerden sıkıştırma oluyor. Benim istediğim canvas size'daki gibi belli bir kısmını çabucak atmak için. Örneğin merhaba nasılsın yazan bir resim var. nasılsın kısmını kesmek istiyorum. Ben canvasa girip göz kararıyla 200px yazıp canvas sol ayarına tıklayarak sağdan kes diyorum. Ama mesela N kısmı kalıyor. Ben tekrar canvasa girip mesela 40px daha kesiyorum vs. Bu çok uzun sürüyor. Bunun yerine direk elimle worddeki sayfa hizası gibi görsem ayarlasam vs. çok dah akolay olacak.
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 22-09-2012 #4
Photoshopta sol ve üst ruler(cetvel)'ın olmasının bir anlamı var... İmage size,canvas pratik işlem yapmak içindir. Yeni sayfa da çizim araçlarıyla kilitsiz layerını kes transparan sayfa da .
Bu mesajdan alıntı yap