Resmi, Clippin Mask Uyguladığım Renkli Obje İçine Gömdüğümde, Objenin Rengi Yok Oluyor.

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Resmi, Clippin Mask Uyguladığım Renkli Obje İçine Gömdüğümde, Objenin Rengi Yok Oluyor. ...

Resmi, Clippin Mask Uyguladığım Renkli Obje İçine Gömdüğümde, Objenin Rengi Yok Oluyor.
peraklitus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

peraklitus

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 22-07-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, herhangi bir resmi -örneğin Rectangle Tool ile- çizdiğim renkli bir obje ile Clipping Mask yaptığımda, objenin rengi kayboluyor ve bu yüzden objeye tekrar renk vermek zorunda kalıyorum. Aşağıdaki linklerden de bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Acaba bunun önüne nasıl geçebilirim?

Resim ile beraber objeye Clippin Mask uygulamadan önce:
http://img189.imageshack.us/img189/8168/cn6.png

Resim ile beraber objeye Clipping Mask uyguladıktan sonra:
http://img839.imageshack.us/img839/9984/bnd4.png
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ODUgul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ODUgul

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Program doğru çalışıyor. Maskeleme yapmak istediğin karaye renk vermen birşeyi etkilemez, senin programa verdiğin komut şu, karenin arkasındaki alanı karenin içine at. Arkaplanda resim ve beyaz artboard var.
1) Artboardı kımızı boya, sonra resmi koy ve cliping mask yap.
2) kırmızı kare, sonra resmi görünmesini istediğin gibi kırmızı kutunun üzerine at(üzerine at derken front olsun yani) sonra en üste tekrardan kutu çiz ve c. mask yap.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

peraklitus

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2013 #3
söylediğiniz şey aradığım cevap değil, uyguladım ve işe yaramadı. ayrıca artboardu kırmızıya boyayam çalışma bozulur o zaman. gene de ilginize teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap

peraklitus

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2013 #4
bi çaresi yok mudur bunun a dostlar?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
clipping mask, obje, rectangle, renk