Resmi eşit olarak parçalara bölme.

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resmi eşit olarak parçalara bölme. ...

Like Tree1Likes
  • 1 Post By ZxxxE

mctug isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mctug(27)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Webmaster / İzmir

Alt 21-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar. Arama yaptım ama istediğim bir sonuca ulaşamadım maalesef.

Benim sorum şu. Atıyorum 4000 px - 500 px lik bir görseli eşit olarak , yan yana olacak şekilde 5'e bölmek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim ? Cetvel harici ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Slice Tool kullanarak rahatlıkla yapılabilir. 4000/5=800 px olduğuna göre slice tool seçili iken resmin tarafına bir yere çift tıklayın ve çıkan pencerede W: yazan yere 800 yazıp onaylayın sonra tekrar yanına tıklayıp aynı değer ve tekrar ve tekrar resminiz 5 eşit parçaya bölünene kadar 800 değerini vererek tekrarlayın işlem bittikten sonra Save As For Web seçeneğiyle kaydedin ...
Bu mesajdan alıntı yap

mctug(27)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Webmaster / İzmir

Alt 21-01-2012 #3
Teşekkürler ama o şekilde değil demek istediğim. o şekilde yapıyorum onu ama o değil aslında anlatamadım sanırım Resmi eşit olarak parçalara bölme. Atıyorum cetvel ile otomatik olarak bana atıyorum 5 parçayı hizalama çizgisi ile göstermez mi o tarz bir şey ?
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-01-2012 #4
Resmi açtıktan sonra Slice Tool altındaki Select Slice Tool u seçin resime bir defa tıklyın üst taraftaki menü aktif hale gelecektir. Üst taraftan Divide seçeneğine tıklayın Divide Horizantal ... veya Divide Vertical ... seçeneklerine yatay veya dikey olarak bölmek istediğiniz sayıyı yazın ...

ferox bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 28-01-2012 #5
Merhabalar. Arama yaptım ama istediğim bir sonuca ulaşamadım maalesef.

Benim sorum şu. Atıyorum 4000 px - 500 px lik bir görseli eşit olarak , yan yana olacak şekilde 5'e bölmek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim ? Cetvel harici ?
illustrator da 4000 px - 500 px bir kare açın. Daha sonra object / path / split into grid seçeneğinden columns yazan yere 5 yazın. aralarında ki boşluğu gutter dan ayarlayabilirsiniz.
Daha sonra resmi seçip edit /copy yapıp photoshop'a gelin burda yeni bir sayfa açın.kopyaladığınız nesnenin ebatı kadar bir sayfa açacaktır.oke diyerek bu iletişim kutusunu kapatın ve edit'ten paste seçeneği ile yapıştırın. Burda smart object'i seçin. Şimdi geriye maskelemek kaldı bunun için de maskelenecek görsel üstte olmalıdır. alt tuşuna basarak clipping mask yaparak istediğiniz sonuca ulaşmış olucaksınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mctug(27)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Webmaster / İzmir

Alt 29-01-2012 #6
Teşekkürler ZxxxE , emre_ozturk çok işime yaradı.
Bu mesajdan alıntı yap