Resmi iki parçaya ayırmak?

Actions - Resmi iki parçaya ayırmak? ...

atipik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atipik

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 01-01-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba!
Bir kitap taradım ve ilk defa yaptığım için iki sayfayı birden taradım.
Toplamda 105 sayfa jpg dosyası var ve ben her bir sayfayı bölerek iki adet dosyaya dönüştürmek istiyorum.

Photoshop' ta action oluşturarak yapmaya çalıştım ama action hazırlarken iki ayrı sayfayı kaydettiğim halde işlem sonunda sadece bir sayfayı kaydediyor!?
Acaba bu işlem nasıl yapılıyor?
Yolunu gösterirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-01-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Video indir İki farklı dosya türü (jpeg ve tif) olacak elinizde sonradan tekrardan bir action oluşturarak farklı bir formata dönüştürebilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap
atipik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atipik

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 03-01-2015 #3
Hocam çok teşekkürler güzel bir bilgi oldu benim için; bilmekte yarar var bu yöntemi.
Siz cevap yazmadan önce bende photoshop dışında Abbyy finereader ile bu sorunu çözdüm, program sayfaları tanıyarak iki ayrı sayfa haline getiriyor ve sayfaları jpg olarak bir yığına kaydediyor.
Bu mesajdan alıntı yap