resmi neden ufak gösteriyor içeri çektigimde

InDesign Soru ve Sorunlarınız - resmi neden ufak gösteriyor içeri çektigimde ...

grafitim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafitim(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iyi çalışmalar
şuan dergi hazırlıyorum ve burda yarım sayfa kullanmak üzere bir resim içeri çekiyorum resim 32bit+43 mb+ vs... ama indesign içine çektigimde resmi tam orjinal boyutta açmıyor bundan öncekileri tam boyutunda açıyordu ama ne olduysa bu resimden sonrasını ufak boyutlarda açıyor bunu düzeltmenin bir yolu yöntemi varmıdır....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

carygrant isimli Üye şimdilik offline konumundadır

carygrant

Grafiker / Ankara

Alt 05-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ufak boyutta açıyor dediğiniz görüntü kalitesi olarak mı düşük açılıyor. Eğer öyleyse performans için görünmesi öyle ayarlanmış olabilir.

Resme sağ tıklayıp Display Performance sekmesinden High Quality Display'i seçin, böylece gerçek kalitesini görmüş olursunuz. Bu şekilde kalmasının da bir sorunu olmaz pdf de düzgün çıkar.

Umarım doğru anlamışımdır sorunu.
Bu mesajdan alıntı yap
serkanbens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanbens(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-12-2013 #3
Eğer resim belirttiğiniz alan içerisinde açılmıyor ise de resmi hangi ebatta çekmek istiyorsanız ölçüleriyle rectangle açın tıklayıp cmd+d den seçim yapın.
Bu mesajdan alıntı yap
grafitim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafitim(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-12-2013 #4
file>place..
deyip resmi import ediyoruz ya imleçle herhangi bir yere tıkladıgımızda resmi oraya bırakıyorya hahh ondan bahsediyorum ufak olarak çekiyor diye normalde Display Performance sekmesinden High Quality Display deyince ki zaten öyle çalışıyorum makinemde ram var birazcık resmi neden ufak gösteriyor içeri çektigimde) sorunsuzca tertemiz gösteriyor görüntü olarak ....
ama resim için belirledigim alanca açmayı denememiştim birazdan onuda deniyecegim bakim...

teşekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap