Resmi olmamakla beraber Samsun Gazi Müzesi'ne yaptığım logolar.. (Okul Ödevi)

Logo Tasarımları - Resmi olmamakla beraber Samsun Gazi Müzesi'ne yaptığım logolar.. (Okul Ödevi) ...

FouYeal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FouYeal

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 30-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlk logodaki mavi simge G harfidir (gazi) üstünde bandırma vapuru ve bunun akıbetinde olusan bir günes. geniş kompozisyonlu bu logonun zemininin siyah olması asaleti tasvir ediyor. soldaki onur anıtımızın sola bakması avrupaya karsı sahlanma olarak nitelendirililr. zaten onur anıtının manası budur. iç içe giren kareler ise osmanlı deseni olması sebebiyle logoda halk da kendıne yer buluyor.

öbür logo ise s ve g harflerinden olusmus. istiklal mücadelesinin deniz yoluyla baslamasını tasviren de bir çapa resmi bulunyor.

http://i.imgur.com/fV7SA.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Açıklamalar güzel bir de çalışmaları görelim.

Foruma Resim Yüklemek

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

FouYeal

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 30-05-2012 #3
biraz hatalı oldu Resmi olmamakla beraber Samsun Gazi Müzesi'ne yaptığım logolar.. (Okul Ödevi) geliyor Resmi olmamakla beraber Samsun Gazi Müzesi'ne yaptığım logolar.. (Okul Ödevi)
Bu mesajdan alıntı yap
ensarbilgi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ensarbilgi

Öğrenci (Diğer) / Rize

Alt 30-05-2012 #4
outer glow ları kaldırsan iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap

FouYeal

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 30-05-2012 #5
outer glow ları kaldırsan iyi olur.

logolar outer glowlu değil. ikisini tek fotografta birlestirince yaptım. biraz daha one cıksınlar diye Resmi olmamakla beraber Samsun Gazi Müzesi'ne yaptığım logolar.. (Okul Ödevi)
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-05-2012 #6
Siyah zemin çok kötü durmuş ama üzerindeki şekil güzel başka şekilde değerlendirebilirsiniz. S'ye benzetmeye çalıştığınız çapa şeklinin açısını biraz daha açarsanız daha düzgün olur kanısındayım. Yazı karakterleri de biraz daha şık olabilir. Kolay gelsin ...
Bu mesajdan alıntı yap

FouYeal

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 30-05-2012 #7
Siyah zemin çok kötü durmuş ama üzerindeki şekil güzel başka şekilde değerlendirebilirsiniz. S'ye benzetmeye çalıştığınız çapa şeklinin açısını biraz daha açarsanız daha düzgün olur kanısındayım. Yazı karakterleri de biraz daha şık olabilir. Kolay gelsin ...

siyah yerine kırmızı gibi baska renkler kullanınca çok fazla renk oluyor. sade ve üstüne her rengı kabul edecek bir renk seçtim. tabi dedikleriniz mantıklı.

diğer logoda ise önce S harfini yapmıstım. üstteki kuyruğu gibi uzuyordu aynı hizadaydı. G harfini de ekleyecektim. çapa falan sonra aklıma geldi. ikisini de küçülttüm. açısı daha geniş olursa G olmaktan çıkabilir. daha yolun basındayım, eleştrileriniz benim için çok değerli. sagolun.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-05-2012 #8
siyah yerine kırmızı gibi baska renkler kullanınca çok fazla renk oluyor
Siyah zemin derken ben rengini demedim siyah şekli beğenmedim, daha dekoratif bir şekilde yine siyah olarak kullanabilirsiniz. Kolay gelsin ...
Bu mesajdan alıntı yap

FouYeal

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 30-05-2012 #9
Osmanlı havası vermek istedim ama olmamıs herhalde Resmi olmamakla beraber Samsun Gazi Müzesi'ne yaptığım logolar.. (Okul Ödevi) Teşekkürler, sagolun..
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-05-2012 #10
"Osmanlı havası" vermek istediğinizi anlayamamıştım ama sanırım pek başarılı olmamış ki bu adreste Osmanlı motifleri mevcut onlardan bir fikir edinebilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları