resmi psd mi eklesem jpegmi

Corel Draw - resmi psd mi eklesem jpegmi ...

interface79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

interface79

Eğitimci / Elazığ

Alt 11-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşalr ben bir çalışma yapıyorumda okulumuz için
şimdi corelde bir dergi yapıyoruz.
1000x1000 pixel 300 dpi resimler var bunları photoshopta ayarlayıp corele atmak istiyorum
çalışmayı psd olarak atıyorum o zamanda corelin boyutu 700 mb oluyor.
çalışmayı jpeg olarak kaydedip atsam resimleirn görünümünde bir problem oluştururmu acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 11-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Fotoğrafları corele jpg atabilirsin kiç bir kayıp olmaz tabi 300 dpi dan aşağı olmamak üzere
Bu mesajdan alıntı yap
sezgi-sirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezgi-sirin

Grafiker / İzmir

Alt 11-11-2008 #3
Corelde resimlerle çalışıyorsan tiff atmanı öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 11-11-2008 #4
Bence iki arkadaşımında dediği olabilir ama sorun Corel Dosyasının Büyüklüğü ise tüm resimleri aynı klasöre at önce ve import ederken resimleri (jpg,tif,psd farketmez) options kısmından Link Bitmap Extarnatly kısmını işaretle..

Bu işlemde dikkat etmen gereken birşey var resimler corele gerçektten gelmiyor sadece bulunduğu klasör içinden ön izleme yapılıyor.. yani eğer başka bir bilgisayara götüreceksen işi tüm resimlerin olduğu klasörüde götürmen gerekli.. Çalışırken boyut ve kasma anlamında büyük kolaylık sağlarken PC değiştirmede birz külfet..

DipNot: Resimler üzerinde değişiklik yapmak istersen bunu corelde değil klasörün içindeki resmi açıp değiştirip kaydet diyerek yapacaksın.. Corelde otomatik yansıyacaktır bu değişiklikler..
Bu mesajdan alıntı yap
aylineren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aylineren

Grafiker / Bursa

Alt 11-11-2008 #5
bende aynı sorunla karşılasıyorum bazen photoshpta dekupa yaptığım contras ayarı yaptığım zaman kaydedip corele ımportluyorum ama bende değişik geliyor acaba nedendir photoshopta fazla usta değilim ama olmaya calışıyorum sizlerinde bilgilerinizle tabiii
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 11-11-2008 #6
bende aynı sorunla karşılasıyorum bazen photoshpta dekupa yaptığım contras ayarı yaptığım zaman kaydedip corele ımportluyorum ama bende değişik geliyor acaba nedendir photoshopta fazla usta değilim ama olmaya calışıyorum sizlerinde bilgilerinizle tabiii
Aslında farklı gelmiyor... Sadece Görüntüde değişik gözüküyor.. sebebi ise monitor'ler RGB çıkış oldğundan CMYK'ya en yakın renk gösterimi yapabilmek için bu tür programlar bazı firmaların renk profillerini kullanıyor olması... Yani aslında renklerde kullanılan kodlar neyse baskıda sonuç ona göre olacaktır monitörde yada hangi programda nasıl gözüktüğü sorun değildir..
Bu mesajdan alıntı yap
aylineren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aylineren

Grafiker / Bursa

Alt 11-11-2008 #7
arananadam teşekkür ederim şimdi coreldraw soru ve sorunlarınızı inceliyordum orda da aynı problemden bahsedilmiş galiba önce orayı incelemem gerekiyordu kusura bakmayın
Bu mesajdan alıntı yap
mbozkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mbozkurt(37)

Grafiker / Konya

Alt 11-11-2008 #8
Bence Sen hiç .psd ye bulaşma sonra alışkanlık yapar. Corelin bir pis huyu var ise ki en nefret ettiğim huylarından biridir.

Çalışmaya photoshop da dekope ettiğim .psd uzantili dosyayi getiriyorum. Çalışmayı tamamlıyorum. Sunum, okey vs. vs. derken iş baskı aşamasında montaja geliyor. Film alinirken rip de sorun çıkarıor. Daha doğrusu .psd yi çevirdiğin zaman çalışmada çevriliyor lakin path i cevrilmediği için resim kesik çıkıyor. Yani bozuk çıkıyor. Bunu Print Prewiev de görebiliyorsunuz. Çözüm Yolu bitmaps ama resim değer kaybediyor. Demek istediğim sen corel de en güzeli olan Tiff kullan psd den uzak dur resmi psd mi eklesem jpegmi İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
interface79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

interface79

Eğitimci / Elazığ

Alt 11-11-2008 #9
tiff kullanayımda benim sorunum boyut ile ilgili tiff kullanırsamda resimin boyutu çok oluyor. şuanda 40 sayfalık bir dergi için 680 mb lık boyuta ulaşmış durumda ben bunu azaltmak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
mbozkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mbozkurt(37)

Grafiker / Konya

Alt 12-11-2008 #10
arananadam ve ben alternatif sunduk sana. Sorun mb ise arananadam ın yolundan gitmelisin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
eklesem, jpegmi, psd, resmi