Resmi Vektöre Dönüştürme

Freehand - Resmi Vektöre Dönüştürme Sponsorlu Bağlantılar Resminizi vektöre dönüştürmek için birden çok farklı program ve farklı yöntem mevcuttur. Bu derste Freehand ile bu işlemi gerçekleştireceğiz. 1- Freehand i açıp File menüsünden Import(Ctrl+R) ile resminizi ...

Resmi Vektöre Dönüştürme
belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Resminizi vektöre dönüştürmek için birden çok farklı program ve farklı yöntem mevcuttur. Bu derste Freehand ile bu işlemi gerçekleştireceğiz.

1- Freehand i açıp File menüsünden Import(Ctrl+R) ile resminizi açın.

Resmi Vektöre Dönüştürme

2-Tools paletinden Trace aracını seçip resminizin üzerine bir diktörgen çizermiş gibi geçin. // bu işlemi yaptıktan hemen sonra
Ctrl+G(Group) yaptığınızda oluşturduğunuz vektörü kolayca başka yere taşıyabilirsiniz.

Ve işte resminizi vektör hale dönüştürdünüz. Bu işlem pek kullanılmayan fakat yüksek çözünürlüklü resimlerde oldukça iyi sonuçlar veren bir işlemdir. Bunu az renkli yüksek çöznürlüklü bir resminizin üstünde uygulamanızı tavsiye ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ahmetsxfile isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetsxfile

Grafiker / Samsun

Alt 03-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu işlemi yaparken trace tools un üzerine iki kez tıklayıp açılan menüde sol taraftaki COLOR listesinden 16 yerine 256 yı ve Resolation dan da High ı seçerseniz resminiz daha net bir vektörel çizim haline geçecektir. Ama benim tavsiyem bunu Kontrastını biraz yükselterek fh de yapmanızdır.... Daha net sonuçlar elde edersiniz... Ayrıca çift tıklamanızla açılan bu menüdeki diğer ayarlarla da resminize göre değişiklik yapıp çok daha net bir sonuç elde edebilirsiniz....
Bu mesajdan alıntı yap
belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2007 #3
Bu işlemi yaparken trace tools un üzerine iki kez tıklayıp açılan menüde sol taraftaki COLOR listesinden 16 yerine 256 yı ve Resolation dan da High ı seçerseniz resminiz daha net bir vektörel çizim haline geçecektir. Ama benim tavsiyem bunu Kontrastını biraz yükselterek fh de yapmanızdır.... Daha net sonuçlar elde edersiniz... Ayrıca çift tıklamanızla açılan bu menüdeki diğer ayarlarla da resminize göre değişiklik yapıp çok daha net bir sonuç elde edebilirsiniz....

Evet Teşekkürler bu bilgiyi de eklediğin için.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 04-06-2007 #4
güzel bir çalışma olmuş belgin teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
SabotAAjj34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SabotAAjj34(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-06-2007 #5
BU SİHİRLİ ÇUBUKLA RESMİ VEKTÖR YAPTIKTAN SONRA Resmi Vektöre Dönüştürme YA MÜŞTERİ RENK DEĞİŞTİRMENİZİ YADA HERHANGİ Bİ KISMINI SİL DEDİĞİNİ DÜŞÜNÜRSENİZ. BENCE KULLANMAMAK DAHA GÜZEL Resmi Vektöre Dönüştürme OKADAR ÇOK NOKTA SAYISI BELİRLİYOKİ KULLANACAĞINIZ RESMİ RESİM OLARAK KULLANMAK DAHA MANTIKLI AYRICA DETAYLI Bİ RESİM OLDUĞUNUDA DÜŞÜNÜNCE PROGRAM SATEN KENDİ KENDİNİ KALDIRAMIYO VE VEKTÖRE ÇEVİRDİĞİNİZ ŞEKLİ BİR O ŞEKİLDE BİRDE RESİM OLARAK BASKIYA SOKUP BAKARSANIZ MANTIKLI BİŞEY OLMADIĞINI ANLICAKSINIZ. RESİM BASKIDA DAHA GÜZEL ÇIKIYO BENCE. YANLIZ TEK RENK JPG OLARAK GELMİŞ KALİTELİ RESİMLERİ BU ARAÇLA VEKTÖRE ÇEVİRİP KULANABİLMEMİZDE Bİ SAKINCA GÖRMEDİM ŞİMDİYE KADAR ÇOKTA GÜZEL ÇİZİYO SAOLSUN FREEHAND Resmi Vektöre Dönüştürme. TŞKKÜR ANLATIMIN İÇİN.5 YILLIK GRAFİKERİM AMA BURDA YENİYİM YANLIŞ BİŞEY SÖYLEDİYSEM ÖZÜÜRRR Resmi Vektöre Dönüştürme
Bu mesajdan alıntı yap
Erdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erdem(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 17-06-2007 #6
evet belgin çok güzel bir açıklama olmuş. WAlla herşeyin kolayı var bir vektöre günlerimi veriyorum ama tatminkar olduğu sürece açıkladığın çok iş görür teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Psikolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Psikolog(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-07-2007 #7
BU SİHİRLİ ÇUBUKLA RESMİ VEKTÖR YAPTIKTAN SONRA Resmi Vektöre Dönüştürme YA MÜŞTERİ RENK DEĞİŞTİRMENİZİ YADA HERHANGİ Bİ KISMINI SİL DEDİĞİNİ DÜŞÜNÜRSENİZ. BENCE KULLANMAMAK DAHA GÜZEL Resmi Vektöre Dönüştürme OKADAR ÇOK NOKTA SAYISI BELİRLİYOKİ KULLANACAĞINIZ RESMİ RESİM OLARAK KULLANMAK DAHA MANTIKLI AYRICA DETAYLI Bİ RESİM OLDUĞUNUDA DÜŞÜNÜNCE PROGRAM SATEN KENDİ KENDİNİ KALDIRAMIYO VE VEKTÖRE ÇEVİRDİĞİNİZ ŞEKLİ BİR O ŞEKİLDE BİRDE RESİM OLARAK BASKIYA SOKUP BAKARSANIZ MANTIKLI BİŞEY OLMADIĞINI ANLICAKSINIZ. RESİM BASKIDA DAHA GÜZEL ÇIKIYO BENCE. YANLIZ TEK RENK JPG OLARAK GELMİŞ KALİTELİ RESİMLERİ BU ARAÇLA VEKTÖRE ÇEVİRİP KULANABİLMEMİZDE Bİ SAKINCA GÖRMEDİM ŞİMDİYE KADAR ÇOKTA GÜZEL ÇİZİYO SAOLSUN FREEHAND Resmi Vektöre Dönüştürme. TŞKKÜR ANLATIMIN İÇİN.5 YILLIK GRAFİKERİM AMA BURDA YENİYİM YANLIŞ BİŞEY SÖYLEDİYSEM ÖZÜÜRRR Resmi Vektöre Dönüştürme

sana katılıyorum. bilmeyenler için söylüyorum arkadaşlar. baskıyla uğraşan arkadaşlarımız bunu iyi bilirler ki. bu yapılan çalışma baskıda kötü sonuçlar doğurabilir. onun için çok sakıncalı.
Bu mesajdan alıntı yap
mehmetcici isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetcici

Grafiker / Karaman

Alt 21-08-2007 #8
herkese teşekkürler güzel açıklamalar yapılmış
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 10-10-2007 #9
belgin eline sağlık. ben farklı bı yaklasıma gireceğim yine. ıstemeyekte olsa corel trace bu işi ıyı yapıyor ama daha profesyonel bir gonusum için şiddetle illustratoru tavsiye ederim. deneyin farkı goreceksiniz. dusuk resolasyon resımlerde bile guzel sonuclar veriyor. kolay gelsın
Bu mesajdan alıntı yap
kara kule isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kara kule

Grafiker / İstanbul

Alt 10-10-2007 #10
belgin eline sağlık. ben farklı bı yaklasıma gireceğim yine. ıstemeyekte olsa corel trace bu işi ıyı yapıyor ama daha profesyonel bir gonusum için şiddetle illustratoru tavsiye ederim. deneyin farkı goreceksiniz. dusuk resolasyon resımlerde bile guzel sonuclar veriyor. kolay gelsın
söylenecek bişey bırakmamışsın hoca Resmi Vektöre Dönüştürme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
trace, resmi vektorel, resmi vektore, freehand vektorel, vektorel arac