Resmin belli bir yerini nasıl seçerim .. ?? yardım ..?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resmin belli bir yerini nasıl seçerim .. ?? yardım ..? Sponsorlu Bağlantılar slm arkadaşlar herkese kolay gelsin fotoşopta resmin belli bir yerini seçmek istiyorum işte efekt vercem falan..mesela resimdeki adamın kafasını seçicem ve seçmediğim yerlerine efekt vericem ama kafasını çevrelerinden ...

Yns AyL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yns AyL

Bilg. Teknikeri / Denizli

Alt 19-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlar herkese kolay gelsin fotoşopta resmin belli bir yerini seçmek istiyorum işte efekt vercem falan..mesela resimdeki adamın kafasını seçicem ve seçmediğim yerlerine efekt vericem ama kafasını çevrelerinden güzelce seçmek gibi bi derdim var lasso tool ile seçtiğimde yamuk falan oluyor istediğim sonucu alamıyorum Qick selection tool ile seçtiğimde tam istediğim sonucu elde edecekken kafasına göre fazladan yer seçiyor ve bir türlü düpdüzgün o kafayı seçemedim lütfen yardımcı olurmusunuz ??

Qick selection tool ile seçtiğimde neden düpdüzgün olmuyor .. tam olacakken kaçırıor defalarca denememe rağmen olmuyor

kusura bakmayın biraz başınızı ağrıttım şimdiden teşekkür ediyorum herkese kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadasım yüklediginiz resim görünmüyor.
lasso tool ve diğerlerinin yerine, neden pen tool kullanmıyorsunuz? çook daha rahatca ıstedıgınız alanı cızebılır, seçili hale getırerek ıstedıgınız efekti verebılırsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 19-12-2009 #3
....
Qick selection tool ile seçtiğimde neden düpdüzgün olmuyor .. tam olacakken kaçırıor defalarca denememe rağmen olmuyor ...
Seçeceğiniz obje ile arkaplan arasında belirgin renk farkı yoksa, otomatik araçlar elbette nereden gideceğini bilemezler.

Obje ve arkaplan arasında keskin fark görebileceğiniz bir renk kanalında (Channels) seçim yapmayı deneyebilirsiniz.

Eğer öyle de olamıyorsa, pen aracını kullanmaya alışmak zorundasınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Alman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alman(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-12-2009 #4
pen tool ile...
Bu mesajdan alıntı yap