resmin bir bölümünü transparan yapma

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - resmin bir bölümünü transparan yapma ...

canesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

canesur

Webmaster / Ağrı

Alt 21-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar kurumsal kimlik üzerinde çalışma yapıyorum. Logonun bir kısmın transparan yapmak istiyorum. Yani bir köşeden ters köşeye doğru yavaş yavaş transparanlaştırmak istiyorum 2 saattir uğraşıyorum yapamadım. yardım ederseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 25-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Illustrator Soru ve Sorunlarınız konu birkaç kez açıldı. Gerekli araştırmayı yapmadan konu açmayınız.
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-03-2010 #3
Arkadaşlar kurumsal kimlik üzerinde çalışma yapıyorum. Logonun bir kısmın transparan yapmak istiyorum. Yani bir köşeden ters köşeye doğru yavaş yavaş transparanlaştırmak istiyorum 2 saattir uğraşıyorum yapamadım. yardım ederseniz sevinirim.
yapabilirsin tabi. windows panelinden transparency panelini açmalısın. daha sonra photshoptaki gibi maske verebilirsin bu panelde. Maske için siyahtan beyaza degrade vereceğin bir şekil ile logoyu beraber seçip panelin sağ üst tarafındaki minik oktan açılan "make OPACİTY MASK" seçeneğini işaretlemelisin. o menüde maskeyi kaldırabilir gizleyebilir hatta invert bile yapabilirsin ve goley gessin
Bu mesajdan alıntı yap