Resmin bir kısmını şeffaf yapma

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Resmin bir kısmını şeffaf yapma Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 yıldır photoshop kullanmıyorum. Tekrar başlamaya karar verdim. Eski bi effekt eminim hepiniz biliyorsunuzdur. Resmin bi ucundan diğer ucuna doğru şeffaflığın arttığı bi efekt vardı. ...

lotco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lotco

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-04-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 yıldır photoshop kullanmıyorum. Tekrar başlamaya karar verdim. Eski bi effekt eminim hepiniz biliyorsunuzdur. Resmin bi ucundan diğer ucuna doğru şeffaflığın arttığı bi efekt vardı. İsmini hatırlamadığım için CS5'te bi türlü bulamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler Resmin bir kısmını şeffaf yapma
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 28-04-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 yıldır photoshop kullanmıyorum. Tekrar başlamaya karar verdim. Eski bi effekt eminim hepiniz biliyorsunuzdur. Resmin bi ucundan diğer ucuna doğru şeffaflığın arttığı bi efekt vardı. İsmini hatırlamadığım için CS5'te bi türlü bulamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler Resmin bir kısmını şeffaf yapma
Merhaba,

Resminize layer kısmında Layer mask uygulayın,
daha sonra gradient uygulayın,

Bu mesajdan alıntı yap
lotco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lotco

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-04-2014 #3
Çok teşekkür ederim. İstediğim etkiyi sağladı. Bu efekti mouse ile resmin bi ucundan diğerine doğru çekerek de yapıyorduk. O efekt hangisiydi acaba?
Bu mesajdan alıntı yap